+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Bursa'yı Şok Eden Frengi Listesi

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Bursa'yı Şok Eden Frengi Listesi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! Bursa'yı Şok Eden Frengi Listesi  Bursa'yı Şok Eden Frengi Listesi

  Bursa'da 12 travestinin 6'sının frengili çıkmasıyla alarma geçen polis ilişkiye girdikleri 300 kişinin adlarını belirlemeye başladı.
  Bursa’da "fuhuş çetesi" kurdukları iddiasıyla tutuklanan 12 travestiden 6’sında frengi hastalığı saptanınca, bu kişilerin ilişki kurduğu yaklaşık 300 kişinin polis zoruyla tedavi ettirilmesi gündeme geldi.

  BURSA Emniyet Müdürlüğü, kentte fuhşun önlenmesi için üç aylık bir takip sonucu "fuhuş çetesi" kurdukları iddiasıyla aralarında Gökkuşağı Derneği Başkanı Öykü Evren Ö. ile bir süre önce evlendiği eşi Mehmet Ö’nün de bulunduğu 16 kişiyi gözaltına aldı. Öykü Evren Ö. ve eşi Mehmet Ö’nün de aralarında bulunduğu 12 kişi "fuhuş çetesi" oluşturdukları iddiasıyla tutuklandı, 4 travesti ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuklanan sanıklardan sağlık muayenesinde Gökkuşağı Derneği Başkanı Öykü Evren Ö. ile R.K, V.K, M.T, B.Ö. ve V.K. adlı travestilerde frengi saptanması, paniğe neden oldu.

  200’Ü BELİRLENDİ

  Operasyon öncesi dinlenen telefon konuşmaları, baskın yapılan yerlerde ele geçirilen listeler ve sanıkların ifadelerinden, frengili travestilerin Bursa’da yaklaşık 300 kişiyle cinsel ilişkiye girdikleri belirlendi. Travestilerle ilişkiye girenlerden 200’ünün adları ve adresleri de tek tek saptandı. Geri kalan 100 kişinin kimliğinin tespit çalışması sürüyor.

  SAVCILIK TAKİPTE

  Bursa Cumhuriyet Savcılığı, travestilerle cinsel ilişkiye girdikleri anlaşılan 300 kişi hakkında, hastalığı eşlerine veya başka kişilere bulaştırdıkları iddiasıyla "yaralanmaya neden olmak" suçlamasıyla yasal işlem başlattı. Savcılık yetkilileri, frengili travestilerle cinsel ilişkiye giren kişilerin gerekirse polis zoruyla tedavi ettirilmesi için Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne yazı gönderileceğini de belirtti.

  Yasalar tedaviyi zorunlu kılıyor

  77 yıllık Umumi Hıfzıssıhha Kanunu, cinsel yolla bulaşan frengi, belsoğukluğu ve yumuşak şankre hastalıklarının tedavisini zorunlu tutuyor. Kanun ayrıca hastalığını bile bile başkasına bulaştıranlar hakkında ceza uygulaması öngörüyor. Frengi tanısı konanların ilgili yetkili mecrilerce zorunlu olarak tedavi ettirilmesini emrediliyor.

  Gökkuşağı Derneği, 2006’da kuruldu

  KISA adı Gökkuşağı Derneği olan "Travestileri Lezbiyenleri Transseksüelleri Eşcinselleri Koruma Yardımlaşma Kültür ve Etkinlikleri Geliştirme Derneği" Bursa’da, 23 Mart 2006 tarihinde, Öykü Evren Ö. tarafından kuruldu. Dernek, aynı yıl 6 Ağustos günü Bursa Valiliği’nden izin alarak 1’inci Bursa Eşcinseller Buluşması’nı organize etti. Kendilerine "Texas Grubu" adını veren Bursaspor taraftarları derneğe yürüyerek protesto gösterisi yaptı. Bu gösteri karşısında, çeşitli illerinden Bursa’ya gelen 100’e yakın eşcinsel, dernek binasından çıkamadı ve oturma eylemi başlattı. Olayları yatıştırmak için büyük çaba harcayan polis dernek önünde "Burası Bursa, burdan çıkış yok", "Bir avuç i... dua edin polise" sloganları atan gösterici grubu dağıtırken, Gökkuşağı Derneği’nin etkinliği iptal edildi. Dernek üyeleri "Bizi Madımak Oteli’ndeki gibi yakacaklardı" dedi.
  a.h alıntı

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  bull Frengi nedir ?

  Frengi nedir ? Frengi, Treponema pallidum adı verilen bir bakterinin (mikrop) neden olduğu cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır. Tedavi edilmediği takdirde, bu bakteri zaman içerisinde vücuda yayılarak birçok organda hasara neden olur.
  Frenginin yaygınlığı nedir ?
  Frengi en sık rastlanılan cinsel yolla bulaşan hastalıklardan biridir. 1995 yılı Dünya Sağlık Teşkilatı tahminlerine göre her yıl yaklaşık 12 milyon kişi hastalığa yakalanmaktadır. Hastalık en sık Güney ve Güneydoğu Asya'da görülmektedir. Son yıllarda Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra ortaya çıkan Bağımsızlıklarını Yeni Kazanmış Devletler'de de hastalığın giderek arttığı bildirilmektedir.
  Frenginin ilk belirtileri ne zaman ortaya çıkar ?
  Hastalık; penis, vajina, anüs (makat) ya da ağız yolu ile bulaşır. Mikrobun sağlam kişiye bulaşmasından sonra ilk belirtiler 10 gün ile 3 ay içerisinde ortaya çıkar. Hastalıkta bir veya daha fazla sayıda, üstü açık, bir santimetre boyutlarında , sert, ağrısız "şankır" adı verilen yaralar oluşur. Bu yaralar, genelde bakterinin ilk bulaştığı cinsel organlar etrafında oluşur. Mikrop daha sonra kan yolu ile bütün vücuda yayılır. Kasık ve boyun lenf bezleri şişebilir.
  Frengi şankırı ne zaman ortadan kalkar ?
  İster tedavi edilsin ister edilmesin frengi şankırı birkaç hafta içerisinde kendiliğinden kaybolur. Tedavi görmeden yaraların iyileşmesi hastalığın iyileşmesi anlamına gelmez. Bu devrede tedavi edilmeyen hastalarda hastalık ilerler.
  Frengi, şankır döneminde tedavi edilmez ise ne olur ?
  Hastalık şankır döneminde tedavi edilmez ise, yaraların ortaya çıkışından itibaren 3-6 hafta içerisinde, ellerde, ayaklarda ve vücudun diğer kısımlarında kırmızılıklar (döküntüler) oluşur. Bu kırmızılıkların olduğu bölgelerde de bakteri bulunmaktadır. Bakteri, fiziksel temas sonucu, bu bölgelerdeki yara, sıyrık gibi kısımlardan sağlam kişiye bulaşabilir. Döküntüler genellikle birkaç hafta ya da ay sonra kendiliğinden ortadan kalkar. Döküntüleri ile birlikte; hafif ateş, yorgunluk, baş ağrısı, boğaz ağrısı gibi belirtiler de bulunabilir. Tedavi edilmeyen vakalarda dahi, bu belitiler kendiliğinden kaybolabilir. Frenginin ikinci dönemi olarak bilinen bu dönem 1-2 yıl devam edebilir.
  Frengi, döküntü döneminde de tedavi edilmez ise ne olur ?
  Gerek birinci, gerekse ikinci dönemde tedavi edilmeyen frengi vakalarının üçte birinde, hastalık uzunca bir süre sessiz kaldıktan sonra daha ileri bir döneme gider. Bakteri kalp, gözler, beyin, sinir sistemi, kemikler, eklemler başta olmak üzere vücudun birçok yerinde hasarlara neden olur. Bunun sonucu ruhsal bozukluklar, körlük, felçler ve ölüm meydana gelir.
  Frengi gebe kadından bebeğine bulaşır mı?
  Tedavi edilmeyen frengili gebe kadından, bakteri hamilelik esnasında bebeğe bulaşabilir. Bulaşım riski % 70 dolayındadır. Bu gebelerin ise yaklaşık % 25'i, ölü doğum ya da erken dönem bebek ölümü nedeni ile çocuklarını kaybederler.
  Frengi kan nakli ile de geçer mi?
  Hastalık mikrobu kanda da bulunduğundan kan donörlerinde frengi testi yapılır. Test sonucu hastalık bulunduğu anlaşılırsa kan başkalarına verilmez. Kontrolsüz kan nakli ile hastalık sağlam kişiye bulaşabilir.
  Frengi tanısı basit midir ?
  Frenginin ilk belirtileri diğer bazı hastalıklarda da bulunabilir. Bu nedenle hastalık tanısı sadece hekim tarafından konulabilir. Hekim yaralardan alacağı örnekte mikroskop altında bakteriyi görebilir. Bunun yanında tanı koymaya yardımcı kan testleri de vardır. Ancak, ilk 3 ay testlerin yalancı negatif sonuç (mikrobu taşıdığı halde negatif sonuç çıkması) verebileceği de akılda tutulmalıdır.
  Frenginin tedavisi var mıdır?
  Frengi genellikle penisilin tedavisi ile kolayca iyileşir. Penisilin dozu ve uygulama şekli hekim tarafından belirleneceğinden, cinsel organları etrafında frengi şankırı olanlar kendi kendilerine ilaç kullanmamalıdır. Tedavinin başlangıcından genellikle 24 saat sonra bulaştırıcılık kaybolur.
  • Hekim önerisi olmadan ilaç kullanmayınız ! Cinsel yolla bulaşan hastalık belirtilerinden kuşkulandığınızda hekime başvurunuz.
   Cinsel eşinizin de muayene ve gerekirse tedavisini yaptırınız.
   Daha önce frengi geçirmiş, ya da o anda şankır belirtileri olan bir kişi iseniz kan bağışında bulunmayınız. Sağlık personelini bu konuda uyarınız.
  hasta rehberi alıntı
  Konu mavidamla tarafından (09-13-2007 Saat 08:34 ) de değistirilmistir.

 3. #3
  Paylaşimci Üye YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM Üstün Değerlere Sahip YILDIRIMM - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Zamanın içinde kayboldum...
  Mesajlar
  1.327
  Tecrübe Puanı
  554

  Tanımlı

  Allah cezalarını vermiş bi de kanun cezalarını versin..

Benzer Konular

 1. Sifiliz - Frengi Hastalığı Nedir?
  By NoBoDyS in forum Hastalıklar ve Tedavileri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-14-2012, 13:42
 2. Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 04-29-2009, 21:53
 3. Sifiliz (frengi) Hastaliği Nedenleri - Tedavisi
  By zeynep in forum Hastalıklar ve Tedavileri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-08-2008, 09:13
 4. Sifiliz (Frengi)
  By yaremce in forum Sağlıklı Yaşam
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-22-2008, 16:27
 5. Bursa Resmi-Bursa Resimleri-Bursa Fotoğrafları
  By Leon in forum Türkiye'den Resimler
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 08-28-2007, 17:50

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0