Hindistan'ın doğusunda, hırsızlık yaptıklarından şüphenilen 10 kişilik bir grup, önlerini kesen köylüler tarafından tekme, yumruk ve taşlarla dövülerek öldürüldü.BBC'nin haberine göre, Bihar eyaletine bağlı Vaishali bölgesinde bu sabah erken saatlerde meydana gelen olayda, yakınlardaki evleri soyduklarına inanılan 10 kişi, bir grup köylü tarafından durdurularak tekme, yumruk ve taşlarla dövüldü.

Eyalet Sekreteri Afzal Amanullah, saldırıya uğrayan 10 kişi hayatını kaybettiğini, yaralanan 11. kurbanın ise hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Yöre sakinlerinden Mancay Lall, köydeki hırsızlık olaylarının arttığını, polisin buna engel olamadığını belirterek, "Polis bir şey yapmayınca, köyde köylülerin kendisi devriye gezmeye başladı. Bu adamları yakalayıp olay yerinde linç ettiler" dedi.

Vaishali Emniyet Müdürü Anupama Nilekar da, linç edilen kişilerin gerçekten hırsız olup olmadığının ancak soruşturma sonunda saptanabileceğini, olayla ilgili incelemenin sürdüğünü duyurdu.

Bhagalpur kasabasında geçtiğimiz ay polis güçlerinin çektiği bir video kaydında, altın mücevher çalmakla suçlanan bir kişinin güvenlik güçleri tarafından yumruklanması ve tekmelenmesi ülke genelinde büyük yankı bulmuş, görüntülerde tespit edilen 2 polis hakkında soruşturma açılmıştı.


(cihan)