İDO 17 Eylül’de Kış Tarifesi’ne geçiyorYolcuların beklentilerini dikkate alan İDO, 17 Eylül itibariyle 2007-2008 Kış Tarifesi’ni uygulamaya koyuyor.

14.09.2007 01:23
Yaz mevsiminin sona ermesiyle, deniz ulaşımında yolcuların yeni sezona ilişkin beklentilerini dikkate alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İDO, 17 Eylül itibariyle 2007-2008 kış tarifesini uygulamaya koyuyor. İDO, bu kapsamda, feribot ve vapur seferlerinin yoğunlaşacağı hatları ek seferler ile güçlendiriyor.

İDO’nun web sitesinde yayınlanmaya başlayan 2007-2008 kış tarifesinde, ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla bazı hatlar yeniden düzenlendi. Buna göre, hafta içinde yapılan Bostancı-Kabataş deniz otobüsü seferlerine, deneme amaçlı Cumartesi günü seferleri eklendi, bu hattın toplam sefer sayısı 17’ye yükseltildi. Ayrıca Kadıköy-Kabataş-Beşiktaş-İstinye-Beykoz-Sarıyer boğaz hattına sabah ve akşam olmak üzere Bostancı’dan kalkışlı iki sefer ilave edildi.
Şehir Hatları seferleri de yine aynı anlayışla yenilendi. Kabataş-Kadıköy hattı ek seferler ile güçlendirilirken, İstinye-T.Burnu-Emirgan-Kanlıca-A.Hisarı-Küçüksu-Kandilli-Bebek-A.Köy-Ç.Köy güzergahında yapılan seferler, işe gidiş-geliş saatleri dikkate alınarak planlandı.

Şehir hatları vapur seferlerinin yerini alan Yalova çıkışlı deniz otobüsü seferleri yeni sezonda da sürdürülüyor. Buna göre; Yalova’dan Yenikapı, Pendik, Kartal ve Bostancı güzergahlarına karşılıklı toplam 52 sefer gerçekleştiriliyor. Sarayburnu–Avşa seferleri hafta sonları gidiş-dönüş tek sefer olarak düzenlenirken, Adalar arasındaki Şehir Hatları sefer aktarmalarından ücret alınmıyor. İDO’nun 2007-2008 kış tarifesi 15 Haziran’a kadar geçerli olacak.

haberturk alintidir