+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Okullar Kolonsuz Çıktı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Okullar Kolonsuz Çıktı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  kurallar Okullar Kolonsuz Çıktı  Okullar Kolonsuz Çıktı

  Muş'ta bazı ilköğretim okulu binalarında, kat ile temel kolonlarının bulunmadığı ortaya çıktı.
  Muş’ta depreme karşı güçlendirme çalışması yapılmak istenen ve yüzlerce öğrencinin yıllardan beri eğitim- öğretim gördüğü bazı ilköğretim okulu binalarında, kat ile temel kolonlarının bulunmadığı ortaya çıktı.


  Bir aydan beri okullarda kontrol ve güçlendirilme çalışmalarının başlatıldığını anlatan Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, “Tuğladan ördükleri bölümü ‘kolon’ diye göstermişler. Burada müteahhidin ve idarenin sorumluluğu var” dedi.

  Güçlendirme çalışmalarına başlanılan merkez Muratpaşa Mahallesi’nde yaklaşık 20 yıl önce yaptırılan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda temel taşıyıcı 4 kolonun olmadığı, Kültür Mahallesi’ndeki Adil Yazar İlköğretim Okulu’nda iki katı birbirine bağlayan kolonların temele inmediği, üçüncü katta ise hiç kolon bulunmadığı belirlendi. Teknik hataların çok olduğu Sungu Beldesi'ndeki Mehmet Akif İlköğretim Okulu’nun tümüyle, merkez Yavuz Selim İlköğretim Okulu’nda da bir bloğun tek katının yıkılmasına karar verildi.

  Merkez Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 8 derslik 280 öğrenci, Adil Yazar İlköğretim Okulu 10 derslik 380 öğrenci, Yavuz Selim İlköğretim Okulu 15 derslik 600 öğrenci, Sungu’daki Mehmet Akif İlköğretim Okulu ise 12 derslik, 510 öğrenci kapasitesine sahip bulunuyor.

  10 YILLIK ZAMANAŞIMI VAR
  Bazı okulların çok eski olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, binalarda 10 yıllık zamanaşımı süresinin bulunduğunu, ancak eksiklik saptadıkları yakın geçmişte yaptırılan okulların müteahhit ve kontröleri hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Eğitimde aksama olmaması için önlem almaya çalıştıklarını kaydeden Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar şunları söyledi:
  “Mehmet Akif’te 4 temel taşıyıcı kolon yok. Yani binanın temelinde kolon yok. Kolon diye zannettiğimiz bölüm tuğla. Kolon gibi gösterilmiş. Tuğla binalar. Suçluyu arama noktasında biz idare olarak görevimiz var. Burada müteahhidin de sorumluluğu var. İdarenin kontrol sorumluluğu var. İdareyi temsil eden mühendisin sorumluluğu var. Toplumumuzun bütününün sorumluluğu var. Birinci derece sorumluluk müteaahit ve ilgili kontrole düşüyor. Binalarda 10 yıllık zaman aşımı süreci var. Ancak yasal süreci işlettiğimiz binalarımız da var. Bunlardan mahkemeye intikal edenler var. Çocuk barındırdığımız binaların güvenli olma noktasında adımın atılması gerekiyordu. Güçlendirme 2004’ten itibaren tespit edilmiş ama 2007’ye kadar birşey yapılmamış.”
  a.h alıntı
  Buda olcaktı başka ne kaldı acaba?

 2. #2
  Baktabul Bot Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  8.764
  Tecrübe Puanı
  9902477

  Tanımlı

  allah yardımcıları olsun

Benzer Konular

 1. Okullar geç açılacak!
  By кıνıяcıк in forum Eğitim Öğretim Bölümü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-24-2011, 05:52
 2. Sıradışı Okullar
  By aslı xxy in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-03-2010, 16:09
 3. Osmanlı İmparatorluğunda Yabancı Okullar , Yabancı Okullar Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-02-2008, 14:57
 4. Okullar E-MEB'e Ayak Uyduramadı
  By mavidamla in forum Eğitim Öğretim Bölümü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-10-2008, 10:35
 5. Okullar Tatilmi ??
  By TuRquT in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-17-2008, 15:17

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0