+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

YÖK'ten Olağanüstü TÜRBAN Alarmı... yorumsuz...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  YÖK'ten Olağanüstü TÜRBAN Alarmı... yorumsuz... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! YÖK'ten Olağanüstü TÜRBAN Alarmı... yorumsuz...

  YÖK'ten Olağanüstü TÜRBAN Alarmı

  Anayasa değişikliği ile türbanın serbest bırakılması önerisi YÖK'ü ve rektörleri ayağa kaldırdı. YÖK Başkanı Erdoğan Teziç rektörleri olağanüstü toplantıya çağırdı..
  Anayasa değişikliği ile türbanın serbest bırakılması önerisi YÖK'ü ve rektörleri ayağa kaldırdı. YÖK Başkanı Erdoğan Teziç rektörleri olağanüstü toplantıya çağırdı..

  Anayasa değişikliği ile yükseköğretim kurumlarında türbanın serbest bırakılacağı önerisi üniversiteleri ayağa kaldırdı. YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, rektörleri olağanüstü toplantıya çağırdı.

  ODTÜ Rektörü Ural Akbulut, "Türban serbest kalırsa demokratik tepkimizi gösteririz" derken, İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu "Siyasi simge türbanı ünivresiteye yeniden sokarsanız kaos doğar" uyarısı yaptı.

  YÖK Başkanı Teziç dün öğleden sonra son gelişmeleri değerlendirmek için üniversite rektörlerini olağanüstü toplantıya çağırdı. Yarın yapılacak toplantı sonrası yükseköğretimde kılık kıyafetin serbest bırakılması ve yükseköğretimi düzenleyen 130-131'inci maddelerin değişmesiyle ilgili Rektörler Komitesi adına bir bildiri yayımlanması bekleniyor. Komite daha önce de tutuklanan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi eski Rektörü Yücel Aşkın ve Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi sert bildiriler yayımlamıştı.

  NE DEDİLER? SABAH'a konuşan rektörlerin görüşleri şöyle:

  * ODTÜ Rektörü Ural Akbulut: Eğer türbanı serbest bırakan bir düzenleme yapılırsa en azından demokratik tepkimizi gösteririz. Mahkeme kararları dinsel simge olarak tarif ettiği türbanın üniversiteye girişini doğru bulmadı. Laikliğin grisi yoktur, laiklik siyah veya beyazdır. Yasa çıkarsa yasayı benimsemesekte uygulayacağız. Ama gerginliğe neden olur. Ülkenin bölünmez bütünlüğü ve laiklik ilkesini zedelenir.

  * İnönü Üniversitesi Rektörü Fatih Hilmioğlu: Üniversitelerin kadro, ödenek gibi bir milyon sorunu varken türban deniliyor. Türk üniversitelerinde türban bir sorun olmuştur, ama artık çözümlenmiştir. Öğrenciler de alıştı. Bunu yeniden gündeme getirmek Türkiye'yi kaosa sokar.

  * Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Emin Alıcı: Başbakan Erdoğan'ın ülkedeki hassasiyetleri, dengeleri dikkate alacağını, türban serbestliği ile ilgili bir karar almayacağını düşünüyorum. Elimize taslak geçtiğinde de bu konudaki fikrimizi söyleyeceğiz.

  * YÖK Üyesi Enver Hasanoğlu: Henüz ortalıkta bir şey yok, kılık kıyafetle ilgili önerilerin yasalaşacağına inanmıyorum. Taslak çıkarsa tartışırız.

  * CHP İstanbul Milletvekili Prof. Nur Serter: Türbanın serbest olması durumunda başı açık öğrencilere türban takmaları konusunda siyasal İslamcılardan baskı gelecek. Ancak Atatürk'ün kadın ve kızları bu baskılara boyun eğmez. Türkiye'yi sert ve gergin günler bekliyor.
  aktif haber

 2. #2
  Baktabul Bot Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  8.764
  Tecrübe Puanı
  9902477

  Tanımlı

  Bir Türban Bu Kadar Konuşulmamali Bence

 3. #3
  yabanci tibbiyeli Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  6
  Tecrübe Puanı
  214

  closed-topic Ce: YÖK'ten Olağanüstü TÜRBAN Alarmı... yorumsuz...

  asıl bizim türban meselesini bu kadar abartmamız kaos ortamı oluşturur. hem madem bir hristyan bu ülkede istediği gibi yaşıyor müslümanda yaşamalı doğrusu benim saçım açık fakat kapalılara müthiş bir saygım vardır çünkü başartü insanın kendisiyle alakalı birşey ve eminim ki burada bu konuşmaları yapan rektörlerin bir çoğunun anneleri aneannleri başörtülüdür. hem bunu bu kadar abartacak ne var doğrusu onuda bilmiyorum madem özgür bir ülkeyiz o zaman buyursunlar fırsat kanıtlasınlar bakalım özgürlüğümüzü

 4. #4
  sefira
  Misafir

  Tanımlı Ce: YÖK'ten Olağanüstü TÜRBAN Alarmı... yorumsuz...

  malesef artık ülkemizde felaket tellallığı cok cazip bir yol olarak algılanmaya başlandı cumhurbaşkanlığı seçiminde de aynı yorumlar vardı kaos olur ülke bölünür su olur bu olur hariçten gazel okuyanlara alıştık artık

 5. #5
  Süper Üye kartal_3389 Şu An Başarı Basamaklarında kartal_3389 Şu An Başarı Basamaklarında kartal_3389 Şu An Başarı Basamaklarında kartal_3389 Şu An Başarı Basamaklarında kartal_3389 Şu An Başarı Basamaklarında kartal_3389 Şu An Başarı Basamaklarında kartal_3389 Şu An Başarı Basamaklarında kartal_3389 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  212
  Tecrübe Puanı
  290

  Tanımlı Ce: YÖK'ten Olağanüstü TÜRBAN Alarmı... yorumsuz...

  arkadaşlar türbanla baş örtüsü ayrı şeylerdir .bunu karıştırmayalım.türkiyede henüz beli şeyler oturmadı.hilafet kaldırılalı daha 86 yıl oldu.avrupa ile türkiye çok farklı .avrupa din 'baskısını' 200 yıl önce aştı.yök gibi kurumlar bu ülkenin ilke ve inkılapları için çok önemli.lütfen artık bu halkı kutuplaştırmayalım.ben halinden memnun olan çok türbanlı arkadaş biliyorum.bence kaos çıkarmak isteyenler türban ve tamamen kutsal dinimiz üzerinden siyaset yapıyor.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 06-27-2009, 18:19
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-11-2008, 10:06
 3. Olağanüstü hâl ilanı!
  By hayalet_0312 in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-18-2007, 10:30
 4. Yorumsuz...
  By ALFONZO in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 09-08-2007, 13:33
 5. Bursa'da olağanüstü hal
  By CUÇİ in forum Futbol Dünyasi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-30-2007, 17:48

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0