+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Bir tane eğitim dili olur yoksa bölünürüz

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Bir tane eğitim dili olur yoksa bölünürüz Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  KEraSi _ KeRaSus aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  ANKARA
  Mesajlar
  3.590
  Blog Yazıları
  24
  Tecrübe Puanı
  27555028

  :okur: Bir tane eğitim dili olur yoksa bölünürüz





  Bir tane eğitim dili olur yoksa bölünürüz
  CHP Lideri Deniz Baykal, AKP’nin yeni anayasa taslağında anadilde eğitim dili ile ilgili düzenlemenin kendisini endişelendirdiğini belirterek bu uygulamanın Türkiye’yi Yugoslavya gibi böleceği uyarısında bulundu. Kaygılarını partisinin MYK toplantısında dile getiren Baykal şunları kaydetti:


  YUGOSLAVYA OLURUZ

  Endişem odur ki, her dilde eğitim yapılabilmesi, iki kuşak eğitiminden sonra Türkiye’yi Yugoslavyalaştırır. Türkçe resmi dil kabul edilip diğer alanlarda bir serbestlik tanınırsa herkes kendi dilini konuşur, kendi okulunu açar, kendi öğretmenini ister. Yugoslavya böyle parçalandı. Bu aynı zamanda Lozan sürecinden Sevr sürecine bir geçiştir. Bir milletin bir tane eğitim dili olur.

  YARGI SİYASALLAŞIYOR

  Yeni anayasada yargı bağımsızlığı için herhangi bir adım atılmıyor, tam tersine yargı siyasallaştırılıyor. Yargıyı siyasallaştırmak Türkiye’yi tarikat ve cemaatlerin idare edeceği bir yapıya taşımak istiyorlar.

  DİN DEVLETİ UYARISI

  Toplum böyle bir anayasa değişikliğini istemiyor. Bunlar kendi düşüncelerini kendi hayallerini gerçekleştirmek Türkiye’yi bir din devleti haline dönüştürmek istiyorlar.

  SARIGÜL YİNE DİSİPLİNE

  MYK’da, 9 Eylül’de 999 S parolasıyla Genel Merkez önünde eylem yaparak Baykal’ı istifaya çağıran Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün, bu eylemi nedeniyle bir kez daha kesin ihraç telebi ile tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi de kararlaştırıldı.

  A. Rezzak ORAL

  AKSAM
  ALINTIDIR...

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı



  Dili ayırmak bencede olmaz. Türçemize sahip çıkalım... Paylaşım için tşkler.



 3. #3
  Demirbaş melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 Baktabul İçin Değerli melankolik16 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Mesajlar
  536
  Tecrübe Puanı
  343

  Tanımlı

  çok doğru anadil de eğitim yapılmalıdır güzelim zengin türkçemiz dururken başka dilleri kullanıp yozlaşmayalım böyle yaparak zaten onların büyüklüğünü kabul etmiş oluruz!!
  ancak deniz baykalın sarıgül hakkındaki tutmunu beğenmiyorum bence haklı artık istifa vakti geldide geçti diye düşünüyorum olmuyo işte daha neyi zorluyoruz gençlere yol açmak gerekir artık!!

Benzer Konular

 1. Sen dili, çatışma dili, ben dili, iletişim dili
  By Mr. NuteLLa in forum İletişim Bilimleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-15-2011, 22:11
 2. ***YüReĞiNiN DiLi YoKSa GöZLeRiN Ne GüNe DuRuYoR***
  By Death ! in forum MSN Avatarları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-15-2009, 19:01
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-01-2009, 13:14
 4. Erkin Koray Ay Bir Tane (Ay Bir Tane sarki sözleri)
  By NoBoDyS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-10-2009, 20:49
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-15-2007, 13:05

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0