+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Başı açık kızlar türban için ne diyor

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Başı açık kızlar türban için ne diyor Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Demirbaş ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını ecebetül Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  yalowa
  Mesajlar
  845
  Tecrübe Puanı
  2105796

  Tanımlı Başı açık kızlar türban için ne diyor

  Eğitimine devam edebilmek için her gün okul kapılarında başını açmak zorunda kalan arkadaşlarının durumuna şahit olan başı açık öğrenciler düşüncelerini böyle açıkladı.


  Üniversitelerdeki başörtüsü yasağının kaldırılıp kaldırılmaması tartışıladursun, her gün yüzlerce öğrenci yasak nedeniyle başörtüsünü çıkararak derslerine girebiliyor. Yasağın kaldırılması durumunda, başı açık öğrencilerin baskı altında kalacağı iddialarının çokça konuşulduğu bugünlerde, konuyu üniversite öğrencilerine sorduk. Bu tür düşünceleri yersiz bulan öğrenciler, şu çarpıcı değerlendirmeyi yaptı: “Başörtü yasağı kalkarsa değil baskı hissetmek aksine çok memnun olurum. Çünkü her gün arkadaşlarımın okula girişte başlarını açarken yaşadıkları sıkıntılara tanık oluyorum. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Bir çok kapalı arkadaşım, yaşadığı sorunlardan dolayı okula gelmek istemiyor. Bu yasak kalksın hiçbir baskı hissetmeyiz, ayrıca psikolojik baskıdan dolayı kapanacak kadar iradesiz değiliz.”

  YASAĞI SAVUNANLARIN BAHANESİ
  Bu tür iddialarla yasağın devam ettirilmek istendiğine dikkat çeken öğrenciler, “Sözde aydınlarımız korkular üzerinden problem üreterek yasakların devam etmesi için bahane uydurmasınlar. Biz birarada yaşamaktan mutluyuz” diye konuştular. Ailelerinde başı örtülü bireylerin bulunduğunu, hatta anneleri söyleyen genç kızlar, “Ailemiz baskı yapmıyor ki sokak baskı yapsın” diyor. Yeni Şafak muhabirinin, çoğunluğu üniversite öğrencisi olan kızlardan aldığı görüşler şöyle:
  İKİ ABLAM BAŞÖRTÜLÜ
  Merve Özkan (Trakya Üniversitesi-Büro Yönetimi öğrencisi): “Başörtü yasağı kalkarsa başı açık öğrenciler üzerinde baskı oluşur fikri çok saçma. İki ablam başörtülü, eğer baskı oluşsaydı onlar benim üzerimde baskı oluştururdu. Ama asla böyle bir durum söz konusu olmadı.”
  AKSİNE MUTLU OLURUM
  Gülsüm Yılmaz (İstanbul Üniversitesi-İktisat Bölümü öğrencisi): “Başörtü yasağı kalkarsa değil baskı hissetmek aksine çok memnun olurum. Çünkü her gün arkadaşlarımın okula girişte başlarını açarken yaşadıkları sıkıntılara tanık oluyorum. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Bir çok kapalı arkadaşım, yaşadığı sorunlardan dolayı okula gelmek istemiyor. Bu yasak kalksın hiçbir baskı hissetmeyiz, ayrıca psikolojik baskıdan dolayı kapanacak kadar iradesiz değiliz.”
  ARKADAŞLARIM ADINA SEVİNİRİM
  Gökçenur Cemre (İstanbul Üniversitesi öğrencisi): “Bir çok kapalı arkadaşım var ve okul dışında görüşüyoruz. Okul dışında hisetmediğim baskıyı sınıf ortamında nasıl hissedeceğimi anlamadım. Bu yasak kalkarsa arkadaşlarım adına çok sevinirim.”
  BAŞÖRTÜSÜYLE OKULA GİRiLEBİLMELİ
  Halime Ünver (İstanbul Üniversitesi -Tarih Bölümü öğrencisi): “Başörtülü arkadşlarımın okula girememesi beni çok üzüyor. onların bu yasaktan dolayı yaşadığı psikolojik baskıyı düşünen yok. Bir çok kapalı arkadaşım var. Baskı hissetsem şimdiye kadar hissederdim. Gördüğünüz gibi yanımda bir kapalı arkadaşım var ve arkadaşımın bu kıyafetiyle okula girmesini istiyorum.”

  Özgürlükler önündeki tüm yasaklar kalkmalı
  Kamile Aksu (Kocaeli Üniversitesi-Edebiyat Bölümü öğrencisi): “Açık öğrenciler üzerinde oluşabilecek bir baskı korkusu yüzünden yasaklar devam ettirilmeye çalışılıyor. Ancak kimse kapalı öğrenciler üzerindeki baskıyı konuşmuyor. Özgürlükler önündeki her türlü yasağın kalkması taraftarıyım.”
  Zuhal Keleş (Kocaeli Üniversitesi öğrencisi): “Eşitlik, demokrasi denen bir şey varsa başörtü yasağı kaldırılmalı. Ailemde kapalı da var, onların baskısını hissetmediysem, arkadaşlarımın baskısını hiç hissetmem.”
  Özge Bulut (Pamukkale Üniversitesi- İktisat Fakültesi öğrencisi): “Başörtülü öğrencilerin sınıfa girmesiyle üzerimde bir baskı hissetmem. Zaten bu fikir çok saçma. Kendi kararlarımı verebilecek yaştayım. Ayrıca bu yasağın kalkması taraftarıyım.”
  Zeynep Büşra Cemre (Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi-Endüstri Mühendisliği öğrencisi): “Eğer demokrasi varsa bu yasak kalkar. Yasak ilk kalktığında sınıf ortamında kapalıları görmeyi biraz garipseyebiliriz. Sınıfta başörtülülerin olması bizim üzerimizde psikolojik baskı oluşturur anlamına gelmez. Annem de başörtülü. Baskı oluşacak bir durum olsaydı kendi ailemin baskısına uğrardım.”
  Özgün Ergun (İTÜ İşletme Mühendisliği Bölümü öğrencisi): “Ailemde de arkadaşlarım arasında da kapalı yok ama kapalıların okula girmesi beni rahatsız etmez. Ayrıca kendimi baskı altında görüp kapanacak kadar iradesi zayıf biri değilim.”

  Bir arada olmaktan mutluyuz
  Zeynep Sarıkaya (Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü öğrencisi): “Başörtülüler açıkların yanında baskı hissedip açılmıyorsa açıklar da başörtülülerin yanında baskı hissedip kapnmaz. Öğrenciler arasında böyle bir problem yok. Sözde aydınlarımız korkular üzerinden problem üreterek yasakların devam etmesi için bahane uydurmasınlar. Biz birarada yaşamaktan mutluyuz.”
  BİZE YAPILAN BASKI
  Sümeyye Ekici (Bilgi Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi): “Ben de şunu sormak istiyorum neden kimse biz kapalıların yaşadığı baskıyı görmek istemiyor. Lütfen biraz da bizim tarafımızdan baksınlar. Bu kadar eşitsizlik olmaz.”
  YASAK OLMAMALI
  Aycemal Annadırdıyeva (İstanbul Üniversitesi-Astronomi Bölümü öğrencisi): “Herkes istediği kıyafetle okula girebilmeli. Herşeyden önce böyle bir yasak olmamalıydı. Başörtülülerin okula girmesiyle kesinlikle üzerimde bir baskı hissetmem zaten bir çok kapalı arkadaşım var. En kısa zamanda bu arkadaşları başörtüleriyle sınıfta görmek isterim”
  BELKİ AÇILAN OLACAK Hülya Toktay (İstanbul Üniversitesi-Astronomi Bölümü öğrencisi): “Başörtü yasağı kalktığında belki açılanlar olacak belki de kapanmayı düşünenler. Ama yasaktan dolayı kapanamayan bazı kişiler de kapanabilir.Bunların sayısı az olur ve bunu da normal karşılamak lazım. Başörtülü arkadaşların sınıfta olmasından dolayı bir baskı hissetmem. Annem başörtülü, bırakın baskıyı şimdiye kadar kapanmamı bile teklif etmedi. Ayrıca kapalı arkdaşlarımın bu yasaktan dolayı yaşadıkları ezikliğe tanık olmak beni çok üzüyor.”


  (Yeni Şafak)

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  nono
  Türkiyeyi böldüler başı açık başı kapalı??? eşilkikse herkez istediğini yapsın neden karşıyorlar anlamıyorum
 3. #3
  Süper Üye cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 Baktabul'un Çılgını cilegm002 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  TAT fırını üzeri 5.kat No:20
  Mesajlar
  294
  Tecrübe Puanı
  1310824

  Tanımlı

  ya tamam dinimiz gereği takmaları gerek ama olur olmadık yerde diill çook abartıyolar bence..

 4. #4
  Baktabul Bot Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  8.764
  Tecrübe Puanı
  9902477

  Tanımlı

  MADEMKİ ÖZGÜR BİR ÜLKEDE YAŞIYOZ PEKİ NEDEN BU SEYLER HALAN KONUŞULUYOR
  cilegm002 HEM ARKADAŞIM ONLAR KAPALI OLARAK ABARTILI OLUYORLARSA , AÇIKLAR İÇİN O ZAMAN KONUŞMAYA GEREK YOK DEMİ KİMİN NASIL GİYİNDİGİNİ GÖRÜYORUZ
  NASIL Kİ AÇIK BİR BAYAN MİNİ ETEK GİYME KONUŞUNDA HÜR OLUYORSA KAPALI OLANDA İŞTE O KADAR HÜRDÜR KAPANMADA
  Konu Baktabul tarafından (09-22-2007 Saat 14:17 ) de değistirilmistir.

 5. #5
  Chiaro Di Luna moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Gönül Bağı...
  Mesajlar
  1.368
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374515

  Tanımlı

  Alıntı cilegm002´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  ya tamam dinimiz gereği takmaları gerek ama olur olmadık yerde diill çook abartıyolar bence..
  saçma...dinimiz gereği taksın ama olur olmadık yerde değil...olur yerler nereleri?yani insanlar olmadık yerlerde dinini yaşamamalı olduk yerlerde yaşamalı mı...din özgürlüğü anlayışınız bu mu?


Benzer Konular

 1. Başı açık girdiler türbanlı çıktılar
  By Odysseia in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-02-2012, 17:02
 2. Türban için Danıştay’dan ikinci ret
  By DarkNess in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-14-2008, 15:54
 3. Kocama sahip çıkmak için saat başı arıyorum!
  By damla_13 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-15-2008, 16:35
 4. Nihat Fener için ne diyor?
  By XxCANISIxX in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-03-2008, 20:50
 5. Unakıtan’ın kızı başı açık evlendi
  By zinnat in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-25-2008, 12:47

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0