Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Ören köyü mevkiinde aşırı hız ve yolun ıslak olması sebiyle yolcu minibüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında, 3'ü ağır 23 kişi yaralandı.
Alınan bilgiye göre, Bekir K. yönetimindeki Zonguldak-Ereğli seferi yapan 78 YB 432 plakalı yolcu minibüsü, dün akşam Ören köyü mevkisinde aşırı hız ve yolun ıslak olması nedeniyle kontrolden çıkarak yol kenarındaki su kanalına devrildi.


Kazada araç sürücüsü ile birlikte yolculardan Kadriye Y. (59), Mustafa Y. (43), Ecem P. (15), Taşkın P. (21), Şaban Y. (19), Musa Y. (18), Faruk K. (22), Hüseyin Ö. (22), Mustafa G. (72), Nurcan D. (45), Mehmet B. (22), Cafer D. (17), Saadet F. (25), Melahat K. (42), Dilek A. (25), Menekşe D. (51), Necati A. (49), Gülçin K. (24), Elvan İ. (24), Necla K. (43), Gizem K. (24) ve Nazmiye E. (46) yaralandı.

Yaralılar olay yerine gelen ambulans ve yoldan geçen araçlarla Ereğli Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. İlk müdahaleleri yapılan yaralılardan hayati tehlikesi bulunan Kadriye Y. ve Hüseyin Ö. ortopedi servisinde tedavi altına alınırken, Dilek A. ise Zonguldak Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Diğer yolcuların hayatı tehlikesinin bulunmadığı ve ilk müdahalenin ardından taburcu edilecekleri belirtilirken, ayakta tedavi gören yolcular, kazanın kaygan yolda sürücünün süratli gitmesi nedeniyle minibüsün birdenbire devrildiğini söyledi.

Öte yandan, aynı firmasına ait bir başka yolcu minibüsü de, aynı noktada 1 ay önce kaza yapmış ve bu kazada da 3'ü ağır 8 yolcu yaralanmıştı. Jandarma ve trafik ekipleri kazayla ilgili soruşturmayı sürdürüyor.

İha