KONYA (İHA) - Konya'da hemzemin geçitte trenle çarpışan minibüsteki 1 aylık üçüz kardeşlerden ikisi öldü, 4 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Metin Ö'nün (32) kullandığı 34 DB 8027 plakalı minibüs, Konya Karaman yolu Çomaklı köyü girişindeki hemzemin geçitte makinist Osman Ö'nün idaresindeki Konya yönüne giden yük treni ile çarpıştı. Minibüs çarpmanın şiddetiyle yol dışına çıkarken ön tarafta oturan anne İclal Özdemir (26) ile yanındaki üçüzlerden Cemile Dila camdan dışarı fırladı.

Çevredeki vatandaşlar tarafından ağlarken bulunan bebek özel otomobille Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Minibüsün arkasında oturan üçüzlerden Müzeyyen Beyza ile kardeşi Halis Ziya hayatını kaybetti. Kazada yaralanan Metin, İclal, Huriye (32) ve Cemile Dila Özdemir'in tedavileri sürüyor. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Kazayı gören Erkan Acu ile Özkan Işık, minibüsün hemzemin geçide geldiğinde durduğunu ve hızla gelen trenle çarpıştığını söylediler. Özkan Işık, "'Tren yaklaşırken araç hareket etmedi. Ya stop etti ya da bazı araçta elektronik bir sorun oldu. Hızla gelen tren geçitte duran minibüse çarptı. Çarpmanın etkisiyle minibüsteki bebekler araçtan fırladı. Ağlayan bir bebeği alıp hastaneye götürdük" dedi.