İSTANBUL (ANKA) - Türkiye'nin ilk Engelli Çocuk Festivali 27 Eylül'de İstanbul Kadıköy Tepe Nautilus Alışveriş Merkezinde düzenlenecek.

“Onların iyi hissetmesi için engelsizsiniz, hayata gülümsemeleri için bir adım atın çünkü siz engelsizsiniz” sloganı ile düzenlenecek festivalin amacı, çocukların kendilerindeki engelleri problem olmaktan çıkarıp, içlerindeki enerjiyi yetenekleri için kullanmalarını sağlamak olarak belirlendi.Festival kapsamında çocuklar için eğitim şarkıları konserleri, resim, heykel,seramik, müzik, fotoğraf,tiyatro takı v.b workshopları ve çeşitli yarışmalar gerçekleştirilecek.

Festival düzenleme komitesinde bulunan sanatçı Gökhan Şen, çocuklara el yıkama, beslenme, uyku alışkanlığı gibi doğru davranışları ve yeni müfredata göre okuma yazmayı öğreten, özel eğitim şarkılarını ilk kez festival içerisinde seslendirecek. Gökhan Şen'in “Öğreten Şarkılar” isimli yapıtı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan ilk ve tek eğitim şarkıları olma özelliğini de taşıyor.

Saat 12.00'de başlayacak olan festivalde, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Eroğlu ve Bedensel Engelliler destekleme Derneği Başkanı Kemal Demirel açılış konuşmalarını yapacak.