THY eğlencede de öndeTHY uçak içi eğlence hizmetlerine yönelik verilen 'Aviation Ödülleri'nde Avrupa üçüncülüğünü kazandı.

26.09.2007 13:53 Türk Hava Yolları (THY), World Airline Entertainment Assosiation (WAEA) tarafından uçak içi eğlence hizmetlerine yönelik verilen 'Aviation Ödülleri'nde Avrupa üçüncülüğünü elde etti.

Bu yıl 19'uncusu düzenlenen uçak içi eğlence hizmetlerine yönelik olarak verilen 'Avion Ödülleri' sahiplerini buldu. Dünyanın önde gelen denetleme ve danışmanlık kuruluşlarından Skytrax ve WAEA tarafından ortaklaşa hazırlanan ve web-sitesi kanalıyla dünyanın dört bir yanından uçak yolcularının katıldığı oylama sonucu THY, British Airways ve Swiss International Airlines'ın ardından üçüncü sırada yer aldı.

THY'den yapılan yazılı açıklamada, uçak yolcularının oylaması sonucu, THY'nin dünyanın önde gelen birçok havayolu şirketini geride bırakarak önemli bir başarı kazandığı belirtildi. Açıklamada, THY'nin kendisine ödül kazandıran hizmetleri aktarıldı.

Uzun hatlarda hizmet veren A330 ve bazı A340 tipi uçaklarda kabin içi eğlenceye yönelik AVOD dijital sisteminin uygulanmaya konduğunun hatırlatıldığı açıklamada şunlar kaydedildi: "Yolcular, bu sistemle Business Class'ta uzaktan kumanda, ekonomi sınıfında ise hem uzaktan kumanda hem de dokunmatik ekran yardımıyla istedikleri uygulamayı seçebiliyor. İletişim başlığı altında yer alan uygulamalarla, kısa mesaj ve elektronik posta gönderimi ve alımı imkanı sağlanıyor.

Ayrıca, sistemde yer alan ve saat başı güncelleştirilen ekonomi, magazin, finans, hava durumu haberleri metin halinde yolculara sunuluyor. Bilgi başlığı altında filo, kargo, Miles&Smiles özel yolcu programı, destinasyon rehberi, Türkiye bilgi rehberi, yolcu anketi, havaalanı haritası, yolcu haritası, uçuş kamerası yer almakta ve tüm yolcular bu uygulamayla iniş ve kalkışı izleyebilmektedir.

Eğlence başlığında ise vizyon, kla**** uluslararası ve çocuk filmlerinden oluşan 30 film; dizi, belgesel, çizgi filmden oluşan 40 kısa program kanalı; her tarz müziğin yer aldığı 250 CD'lik albüm, 17 adet oyun kanalı, sesli kitap ve duty free alışveriş seçenekleri bulunuyor."

Sabah