+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Dink cinayetinde şok ses kaydı...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Dink cinayetinde şok ses kaydı... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  new Dink cinayetinde şok ses kaydı...  DİNK CİNAYETİNDE ŞOK SES KAYDI  Bir istihbaratçı polisle, Dink'in azmettiricisi arasında şok konuşmalar...
  Hrant Dink cinayetinde şok ses kayıtları.. Cinayet sanıklarından Erhan Tuncel’i istihbarat görevlisi yapan polis M.Z. ile suikast sonrası yaptığı telefon görüşmesinin ses kayıtları ele geçirildi.

  Polis memuru M.Z.'nin görüşmede Erhan Tuncel'e ‘reis’ diye hitap etmesi, ve konuşma sırasında sık sık küfür etmesi dikkat çekiyor.

  Erhan Tuncel, telefonda M.Z.'ye bu cinayetle ilgisi olmadığını söyleyerek Yasin Hayal ve arkadaşlarının da cinayeti işlediğini sanmadığını ifade ediyor.

  KİM YAPTIYSA ELİNE KOLUNA SAĞLIK

  Konuşma sırasında Erhan Tuncel, Dink cinayetiyle ilgili olarak, “Kim yaptıysa eline koluna sağlık” diyor. İkili arasında Dink ile ilgili olarak geçen konuşmalarda polis memuru M.Z.'nin Hrant Dink için küfürlü sözler sarfetmesi de dikkat çekiyor.

  Polis memuru M.Z.'nin, Trabzon McDonald’s'ı bombalanması sırasında Trabzon Emniyet Müdürlüğü istihbarat şubesinde çalıştığı, bombalama olayının ardından Erhan Tuncel'i yardımcı istihbarat elemanı olarak Emniyet Müdürlüğü’ne önerenin de M.Z. olduğu biliniyor.

  M.Z., Erhan Tuncel'in istihbarat elemanı olmasını gerekçe göstererek bombalama davasından muaf tutulmasını sağlayan kişi olarak tanınıyor. Bombalama olayı sırasında yaralanan Yasin Hayal’in kanlı pantolonunu Erhan Tuncel'in evinden alarak saklayan kişinin de polis memuru M.Z. olduğu iddialar arasında.

  CİNAYET TARİHİNDE M.Z. GÜMÜŞHANE'DE GÖREV YAPIYORDU

  M.Z., daha sonra Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ndeki görevinden ayrılarak Gümüşhane Emniyet Müdürlüğü’ne tayin edildiği belirtildi. Cinayetin işlendiği tarihte M.Z.'nin Gümüşhane’de görev yaptığı kaydedildi.

  Dink suikastının ardından Erhan Tuncel ile yaptığı telefon görüşmesi kayıtlara geçen M.Z., İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişlerince yürütülen soruşturma sırasında verdiği ifadede, Hrant Dink suikastının ardından yaptığı görüşme sırasında Erhan Tuncel'in hala Emniyet Müdürlüğü için yardımcı istihbarat elemanı olarak çalıştığını sandığını, telefon görüşmesini bu nedenle yaptığını söyledi.

  17 KEZ İHBAR YAPILMADI

  Hrant Dink suikastının ardından Trabzon Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma sık sık Türkiye’nin gündemine gelmişti. Emniyet Müdürlüğü’ne Hrant Dink suikastı ile ilgili 17 ihbar yapıldığı ancak güvenlik güçlerinin ihmali neticesinde cinayetin önlenemediği belirtilmişti. Hrant Dink cinayetiyle ilgili Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nde yürütülen soruşturma tamamlandığında İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı raporlar, Trabzon emniyetindeki memurların görevlerini yerine getirdikleri ve cinayette kusurları olmadığı sonucuna varıldı.

  Dink cinayetine yönelik Trabzon Emniyeti’ndeki soruşturmayı yürüten İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı ön inceleme raporunda, Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ndeki görevlilerin, iddiaların aksine suçların önlenmesine ilişkin görevlerini gereği gibi yerine getirdikleri belirtildi. Görevlilerin herhangi bir kusuru bulunmadığı ve Hrant Dink’in öldürüleceği konusunda 17 kez ihbar yapıldığı iddiasının da doğru olmadığı tespitine varıldı.
  Hrant Dink cinayeti soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Trabzon Emniyet görevlilerinin, ‘görevlerini ihmal’ ve ‘suçun önlenmesinde memuriyet görevlerini gereği gibi yerine getirmedikleri’ iddiasıyla, bu görevliler hakkında soruşturma yapılmak üzere, belgeleri Trabzon Cumhuriyet Savcılığı’na göndermişti. Savcılık 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun gereği, müfettiş görevlendirilmesi için belgeleri Trabzon Valiliği’ne göndermiş, bunun üzerine de İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişleri soruşturmayla görevlendirilmişti.

  MÜFETTİŞLERE GÖRE ‘KUSUR YOK’

  Müfettişlerin hazırladıkları ön inceleme raporundaki saptamada, “İddianın aksine, Trabzon Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin suçların önlenmesi hakkındaki memuriyet görevlerini gereği gibi yerine getirdikleri, üzerlerine atılacak herhangi bir kusur bulunmadığı, öte yandan Fırat (Hrant) Dink’in öldürüleceği konusunda 17 kez ihbar yapıldığı iddiasının doğru olmadığı.” ifadeleri yer aldı.

  Trabzon Valiliği İl İdare Kurulu bu ön inceleme raporuna dayanarak haklarında soruşturma yürütülen “Ramazan Akyürek, Reşat Altay, polisler Engin Dinç, Faruk Sarı, Ercan Demir, Özkan Mumcu, M.Z. ve Mehmet Ayhan hakkında soruşturma izni verilmemesine” karar verdi.

  Trabzon Valiliği İl İdare Kurulu da müfettişlerin hazırladığı rapor doğrultusunda, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, Trabzon Eski Emniyet Müdürü Reşat Altay, Engin Dinç, Faruk Sarı, Ercan Demir, Özkan Mumcu, M.Z. ve Mehmet Ayhan hakkında soruşturma izni verilmemesine karar vermişti.
  İşte o telefon konuşması
  HRANT Dink cinayetinin işlendiği 19 Ocak 2007 günü saat 16.44'de yapılan telefon görüşmesinin kaydı şöyle:
  Erhan Tuncel: Alo
  M.Z.: Reis nasılsın?
  Erhan Tuncel: Valla iyidir.
  M.Z.: Me- se- ne’ye açık mısın? Müsait misin?
  Erhan Tuncel: Abi me- se- ne’ye müsait değilim de.. İşyerine geçecem birazdan.
  M.Z.: Hee... me-se-ne’den görüşmemiz lazım ya.
  Erhan Tuncel: Biraz önce de aradılar da.
  M.Z.: Hımmm.
  Erhan Tuncel: Bi numaralar var da... onlara ulaşamadım...
  M.Z.: Belki bizimkiler aramıştır... Biliyorsun ya konuyu..
  Erhan Tuncel: Yok yeni söylediler de. Yeni haberim oldu..
  M.Z.: Hee hee hee.. İnanıyım mı lan..
  Erhan Tuncel: Heee. Valla bizle alakası yok abi.
  M.Z.: Ulan oğlum herkesi s.... de bizi s... leme
  Erhan Tuncel: (gülerek) Yok abi bizle alakası yok abi..
  M.Z.: I- hhı..
  Erhan Tuncel: Biz çalışıyoruz, işimizde gücümüzdeyiz abi... Tamam, bi onlarla görüşeyim de. Seninle görüşürüz abi. tamam..?
  M.Z.: Kardeşşş...
  Erhan Tuncel: Hı
  M.Z.: Bi acil görüşmemiz lazım seninle. yani ordan (MSN) görüşmemiz lazım.
  Erhan Tuncel: İnternetten mi?
  M.Z.: He.he
  Erhan Tuncel: İyi tamam. Bi onbeş dakika sonra gelirim, tamam mı? On onbeş dakka değil de bi yarım saat falan. Çünkü fotokopi çektirip öyle çıkıcam. tamam abi..?
  M.Z.: İyi sen bilirsin... Yani konuyla uzaktan yakından bir ilgin yok diyorsun..
  Erhan Tuncel: Yok abi.. Gerçekten yok.. Bizimkilerin de yok yani.. Gerçi ben görüşmüyordum. 20- 25 gündür aramız bozuktu da.. Sanımıyorum yani.. Çünkü gördüm de..
  M.Z.: Şeyyy. McDonald's nerede?
  Erhan Tuncel: O işte, şeydeydi... burda... Trabzon’da
  M.Z.: Öyle mi...
  Erhan Tuncel: Hı- hı. yani onlarla da alakası yoktur.. Gerçi aram bozuktu da...
  M.Z.: Niye?
  Erhan Tuncel: Yav öyle ara bozuk değildi de. Şeyden dolayı... Bu Gümüşhane mevzusu oldu.. Onların bir tane şeyi var... Kemal Pir diye PKK’nın kurucularından biri var.
  M.Z.: Hıı.
  Erhan Tuncel: Onu söyleyince dedi ki yok falan Gümüşhane’den.. İspatlarım falan filan. İnternette şey yapınca biraz soğukluk oldu yani. Yalnız sanmıyorum onların olacağını.
  M.Z.: Konuştuğumuz konu var ya.. Kaç defa konuştuk da.. O zamanda söyledik da.. Biliyosun.. İster istemez o tarafa doğal olarak yüklenme olacak şimdi..
  Erhan Tuncel: Yooo. Yüklensinler bi şey çıkacağını zannetmiyorum istedikleri gibi.. Çünkü şu an çıkış olmadı burdan yani.. Zannetmiyorum da... Ama bi hataları olmuşsa da gider bakarım yani.. Ama zannetmiyorum yani...
  M.Z.: O çocuk vardı da bir tane..
  Erhan Tuncel: He. O burdaydı yani bi çıkış olmadı..
  M.Z.: O düşündüğü çocuk.. Neydi onun adı.
  Erhan Tuncel: Zeynel diye bi çocuk vardı da.. Sonra bi tane daha çıktı da.. Zannetmiyorum.. Çünkü eğer onun dediği şekil.. Benim bildiğim şöyle yani, paylaşmak istediğim şey şöyle olur.. Yani vurulma şekli belliydi, vurulacak şekil belliydi, eğer öyleyse bunlarla alakalıdır da zannetmiyorum..
  M.Z.: Ne oğlum, direk kafaya sıkmışlar..
  Erhan Tuncel: Öldü mü?
  M.Z.: Tabi canım. Tek farklılık. Kaçmayacaktı ama bu kaçtı.
  Erhan Tuncel: Yakalandı mı peki.
  M.Z.: Yok canım
  Erhan Tuncel: Hımmm... Zannetmiyom abi bunların olduğunu ya.
  M.Z.: Valla bilmiyorum.
  Erhan Tuncel: Yani şeyden değil de. Bizim yani devlete karşı boynumuz kıldan incedir yani.. Paylaşırız. Zannetmiyom yani.
  M.Z.: Kardeş şimdi konuştuğumuzla o. Birbirinden farklı yani.
  Erhan Tuncel: Konuştuğumuz farklı da herkesin hedefinde vardı..
  M.Z.: Biliyorum ben. Sen şimdi benle muallaklı konuşuyon. Koyum .... na gebermişse gebermiş. Onu kim gebertti diye sorgulamıyorum. O konuda samimiyetimden şüphe duyuyorsan o ayrı bi şey.
  Erhan Tuncel: Yok abi yok kesinlikle. Eğer bizle alakalıysa araştırırım ederim getirir uygun bir şekilde size de teslim ederim yani.
  M.Z.: Ulan oğlum niye getiriyorsun. Getirmenin ne gereği var.
  Erhan Tuncel: Eğer bizle alakalıysa.... Ben internette konuşuyordum. Beni aradılar.. 3 saat kaldım internette anladın mı. Çünkü sınavlar var yani final zamanı..
  M.Z.: Hı.. iyi tamam kardeş. Paylaşayım dedim. Nedir ne değildir diye.
  Erhan Tuncel: Tamam abi Allah razı olsun.. Sizin aklınızla düşünmeniz daha sağlıklı..
  M.Z.: Yoo sen şeyli bakıyorsun şimdi. Benim ona moralim bozuldu ortak..
  Erhan Tuncel: ... Bayağı da sizinkilerle görüşmüyordum.. Biraz burukluk vardı. biraz önce aradılar işte..
  M.Z.: İyi tamam biz değerlendirelim dedik.
  Erhan Tuncel: Bizimle alakalı olduğunu zannetmiyorum da.. Ama yapanın da eline koluna sağlık..
  M.Z.: Öyle tabi canım orası öyle.
  Erhan Tuncel: İyi tamam abi görüşürüz.
  M.Z.: Görüşürüz...
  aktif haber

 2. #2
  Baktabul Bot Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  8.764
  Tecrübe Puanı
  9902477

  Tanımlı

  Aferin Basina Hiçde Birşey Kaçmiyor Walla Büyük Başari Yapilan Her Haber Türkiyenin Alehine Ya

 3. #3
  Demirbaş LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Isvicre/Zürich
  Mesajlar
  636
  Tecrübe Puanı
  4201151

  Tanımlı

  Hrant dink öldü basiniz gögemi erdi sanki ? daha cok rezil olduk batiya. bir gazeteci sokagin ortasinda öldürüldü yada katledildi. gidin dogudaki PKK lilari öldürün ozaman basiniz göge ersin hemde iyi birsey yapmis olursunuz ..!

Benzer Konular

 1. Cumhurbaşkanı, Dink cinayetinde devrede!
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-28-2011, 21:28
 2. Erdoğan: Dink cinayetinde yargı ne talep ettiyse karşıladık
  By кıνıяcıк in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-26-2011, 12:06
 3. Münevver cinayetinde şok iddia
  By "SenSiziM" in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-03-2009, 14:35
 4. Manken cinayetinde şok gelişme
  By MeLeK GiZeM in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-25-2009, 00:35
 5. Dink cinayetinde tetikçiye yardım eden kişi kim?
  By HaZzAL in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-04-2008, 15:15

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0