İran, Basra Körfezi'ni Kameralarla İzliyor


Resmi büyütmek için tıklayın İran'ın, Basra Körfezi ve Hürmüz Boğazı'ndaki Bütün Kara ve Hava Hareketlerini, Modern Kameralarla Donatılmış Bir Sistemle 24 Saat Takip Ettiği Bildirildi.


İran'ın, Basra Körfezi ve Hürmüz Boğazı'ndaki bütün kara ve hava hareketlerini, modern kameralarla donatılmış bir sistemle 24 saat takip ettiği bildirildi.

Yarı resmi Fars ajansının haberine göre, Devrim Muhafızları uzmanları, Basra Körfezi ve Hürmüz Boğazı'ndaki faaliyetleri kontrol etmek için ''Hüthüt'' adlı bir görüntü alma sistemi geliştirdi.

Körfezdeki bütün kara va hava hareketlerini takip etme imkanı sağladığı ifade edilen sistemin, ''modern teknolojiyle üretilmiş, görüntü alma ve aynı zamanda gönderme özelliğine sahip kameralarla'' donatıldığı belirtildi.


Haberde, sistem sayesinde, kameraların Basra Körfezi ve Hürmüz Boğazı'ndan 24 saat aralıksız yaptığı kayıtların anında ilgili merkezlere iletildiği de kaydedildi.

İran'ın güneyindeki Basra Körfezi'nde ABD'nin 3 uçak gemisi bulunuyor. Nükleer programı yüzünden Batılı ülkelerle gerginlik yaşayan İran, askeri bir saldırı durumunda dünya petrolünün önemli bir bölümünün transfer edildiği Hürmüz Boğazı'nı kapatacağını belirtiyor
kaynak :milliyet alıntı