Almanya’nın Dresden kentinde, bir dönerci büfesinde çalışan Mehmet S. (34) adlı Türk, kendisinden ayrılan Alman şarkıcı sevgilisi Katharina H’yi (27) öldürdü.
Dresden polisi, "Menichal Servants" adlı Rock grubunun solisti Katharina H’nın geçen kış, kendisi gibi müzikle uğraşan katil zanlısı Mehmet S’yi terk ettiğini, ancak Mehmet S’nin kıskançlık nedeniyle Alman şarkıcıyı boğazlayarak öldürdüğünün tahmin edildiğini bildirdi.
Bild gazetesi, cinayetle ilgili haberinde, Mehmet S’nin önce Katharina H’nın annesinin evine gittiğini, burada anneyi bağladıktan sonra eski sevgilisinin evine gittiğini belirtti.
Bağlardan kurtulan annenin polisi aradığı, ancak geç kalındığı bildirilen haberde, Katharina H’nın evinde ölü, menenjit hastası 7 yaşındaki kızının da uyurken bulunduğu kaydedildi.
Gazetenin haberinde ayrıca, Katharina H’nın 2008 yılında bir CD çıkarmaya ve müzik grubuyla birlikte Almanya turnesine çıkmaya hazırlandığı belirtildi.
Mehmet S. hakkında tutuklama kararı çıkarıldığı, Katharina H’nın annesinin ve kızının hastanede psikolojik tedavi altına alındığı bildirildi.
milliyet