Güvenlik güçlerinden başarılı operasyonSuriye sınırı yakınında çıkan çatışmada 3 terörist ölü ele geçirildi

04.10.2007 17:22 Suriye sınırındaki Mardin'in Nusaybin İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada, PKK'lı 3 terörist öldürüldü. Çatışmada, 1 asker hafif yaralanırken, bölgede eperasyonun hava destekli olarak devam ettiği belirtildi.
Nusaybin'e bağlı Eskihisar Köyü kırsalında operasyona çıkan güvenlik güçleri, bir grup teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin, `Teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık verilmesi sonucu çıkan çatışmada, 3 PKK'lı ölü olarak silahları ile birlikte ele geçirildi. Çatışmada, 1 asker hafif yaralanırken, bölgedeki operasyonun hava destekli olarak sürdüğü belirtildi.
SİLAH VE PATLAYICILAR ELE GEÇİRİLDİ
Nusaybin'e bağlı Eskihisar Köyü yakınlarında 3 teröristin öldürüldüğü ve 1 Askerin bacağından hafif yaralandığı operasyondan sonra yapılan arazi arama ve taramasında, 3 uzun namlulu silah, 13 şarjör, 135 fişek, 2 silah üstü dürbün, 1 el dürbünü, 1 el telsizi, tuzaklanmış 2 patlayıcı madde düzeneği, 4 cep telefonu ve muhtelif gıda maddeleri ele geçirildi. Bacağında yaralanan ve adı açıklanmayan asker çatışma bölgesindeki ilk müdahale ardından helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne kaldırıldı.
DHA alintidir