Ankara'yı karıştıran aşk iddiası!

Sivil anayasa tartışmaları sürerken, ortaya atılan bir iddia Ankara kulislerini karıştırdı. Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, Sivil Anayasa taslağının hazırlayan ekipte yeralan bir üniversite öğretim üyesi ile taslak metni hazırlayan 5 kişilik ekipte yer verdiği bir başka üyenin aşk yaşadığını öne sürdü.
Uzun zamandır tartışılan sivil anayasa tartışmaları, Ahmet Hakan'ın bugün köşesine taşıdığı iddia ile bir başka boyut kazandı. Ahmet Hakan, isim vermeden yazdığı yazısında, Sivil Anayasa taslağının mimarı yaşı hayli ilerlemiş bir profesörün, taslak metni hazırlayan 5 kişilik ekipte bulunan bir kadın üye ile uzun süredir aşk yaşadığını iddia etti. Ahmet Hakan, iddiasını şöyle dile getirdi:
"Başbakan Tayyip Erdoğan’ın "Anayasa taslağı hazırlama görevi" verdiği bilim adamı, evli olmasına rağmen yıllardır birlikte yaşadığı kadın arkadaşını, 6 kişilik "Anayasa hazırlama ekibi"nin içine aldı...
Cesur "Bilim adamı", o kadın arkadaşıyla birlikte ekranlara çıkarak hazırladıkları "Anayasa taslağı"nı anlatmaktan hiç çekinmedi.
Düşünün:
Başbakan tarafından "Anayasa taslağı" hazırlamak için görevlendirilen bilim adamı, sadece 5 kişilik bir ekip oluşturuyor ve oluşturduğu bu ekibe, onca anayasacı bilim adamı ve kadını varken, kadın arkadaşını alıyor."


Ankara kulislerinde konuşulanlara göre genç yaşta geçirdiği trafik kazası nedeniyle görme yetisini kaybeden kadın öğretim üyesinin, dedikoduya adı karışan profesörün bir dönem asistanlığını yaptı.
milliyet alıntı