Avrupa Özlem Türköne'ye emanetAKP Dış İlişkiler Başkanı Egemen Bağış 3 bayan 3 de erkek yardımcı atadı.

06.10.2007 13:59 AKP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:
AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Birim Başkanı ve Dış İlişkiler ve Dış Temsilciliklerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Egemen Bağış’ın teklifi ve Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın oluru ile AK Parti Genel Merkezi Dış İlişkiler Başkanlığı Başkan Yardımcılıkları görevlendirmesi aşağıdaki şekilde yapılmıştır:
Antalya Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Çavuşoğlu; Parti Genel Merkezimizin Dış İlişkiler Birimi Koordinatör Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Kendisi ayrıca yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızdan, KKTC ve TBMM Grup, Komisyonları ve Dostluk Gruplarından sorumlu olacaktır.
İstanbul Milletvekilimiz Sayın Canan Kalsın; 41 ilimizin Dış İlişkiler İl teşkilatları, Uzak Doğu, Pasifik Bölgesi ve Kadın Kolları ile ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı, İzmir Milletvekilimiz Sayın Taha Aksoy; 40 ilimizin Dış İlişkiler İl Teşkilatları, Türk ve İslam Dünyası, Rusya, Çin ve Orta Doğu’dan sorumlu Başkan Yardımcısı, Çankırı Milletvekilimiz Sayın Suat Kınıklıoğlu; AB ve AB Kurumlarından sorumlu Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Nursuna Memecan; ABD, Kanada, Latin Amerika ve Partimizin Yurtdışı imajından sorumlu Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Özlem Türköne; Avrupa, Uluslararası Kuruluşlar, Afrika ve Gençlik Kolları ile ilişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı görevlerine getirilmişlerdir.
Dış İlişkiler Başkanlığı Danışma Kurulu üyeliğine, yukarıda adı geçen Başkan, Koordinatör Başkan Yardımcısı ve Başkan Yardımcılarının yanı sıra: Sayın Şaban Dişli, Sayın Abdülkadir Emin Önen, Sayın Alaattin Büyükkaya, Sayın Aşkın Asan, Sayın Bülent Arınç, Sayın Cevdet Yılmaz, Sayın Hasan Murat Mercan, Sayın İrfan Gündüz, Sayın Mehmet Zafer Üskül, Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Sayın Vahit Erdem, Sayın Yaşar Yakış, Sayın Zeynep Dağı, Sayın M. İhsan Aslan, Sayın Ömer Çelik, Sayın Reha Çamuroğlu, Sayın Serap Yaşar getirilmişlerdir.
Sayın Bağış bu konuda “AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı iktidarımız döneminde birçok başarılı işlere imza atmıştır. Şimdiye kadar gerçekleştirilen işlere ek olarak, yeni yapılanmamızla, AK Parti’nin gerek yurt dışında gerek yurt içinde Dış Politika alanındaki çalışmaları hızlandırılacak, genel dış politika perspektifimizdeki proaktif Dış Politika Anlayışı güçlendirilecektir” şeklinde bir açıklama yapmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
haberturk alintidir