+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Vakit'ten Org. Büyükanıt'a Ağır Manşet

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Vakit'ten Org. Büyükanıt'a Ağır Manşet Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  turkey Vakit'ten Org. Büyükanıt'a Ağır Manşet  Vakit'ten Org. Büyükanıt'a Ağır Manşet  Vakit Gazetesi yine olay çıkartacak bir manşet yaptı. Türkiye 13 şehidine ağlarken, Org. Büyükanıt'ın fotoğrafıyla çok radikal bir manşet yaptılar. İşte o 1. sayfanın fotoğrafı.
  Vakit Gazetesi Org. Yaşar Büyükanıt'ın fotoğrafını birinci sayfaya koyup, üstüne de 13 şehitle ilgili olarak "Sorumlu Hesap Vermeli" yazdı.

  Vakit'teki haber de şöyle:
  Sorumlu hesap vermeli!

  Olur-olmaz yerde laiklik nutku atan, üniversiteye başörtüsü ile girilip-girilmemesi konusunda görüş açıklayan, Kutlu Doğum Haftası’nda ilahi okuyan çocuklar için bildiri yayınlayan Genelkurmay yetkililerinin “Terörle mücadelede güvenlik zaafı mı var?” sorusuna cevap vermesi isteniyor
  1- Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt ve diğer komutanlar “sınırötesi operasyon” için izin istiyor. Ancak 13 askerimizin şehit olduğu Şırnak, sınırdan 50 km. içerde. Lice ise 250 km. içerde... Vatandaş soruyor: Teröristler bu kadar mesafeyi yürüyerek katederken, güvenlik güçlerimiz ne yapıyor?
  2- 13 askerimizin şehit olduğu Gabar Dağı, 9 Haziran’dan bu yana güvenlik bölgesi... Buna rağmen PKK’lı teröristler buraya nasıl geldi ve nasıl pusu kurdu?..
  3- Genelkurmay’ın 20 Eylül 2007 tarihli açıklamasında Şırnak’ın Kato Dağı’nda 40 teröristin çembere alındığı bildirilmişti. Bu 40 PKK’lı ne oldu?.. Öldürüldü mü, elden mi kaçırıldı?..
  4- Terörle mücadele, niye 3-5 aylık askerlerle yürütülüyor da, Özel Harekât timleri kullanılmıyor?.. Özel Harekât timleri niye kaldırıldı?
  Beytüşşebap ilçesinde 12 köylünün öldürülmesinden sonra önceki gün Şırnak Gabar Dağı’nda teröristlerce pusuya düşürülen birliğimizin 13 askerini şehit vermesi, bugün de Lice ve Şırnak’ta 2 erin şehit olması, güvenlik zaafiyetini gündeme getirdi.
  Kendi sınırları içinde terörle mücadele edemeyen devlet yetkililerinin, sınırötesi operasyon talebi ciddi bulunmadı. Kamuoyu, güvenlik bölgesi ilan edilmesine ve teröristlerin çembere alındığı açıklanmasına rağmen, teröristlerin askerlerimizi nasıl şehit ettiğine yönelik açıklama bekliyor.

  GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLMİŞTİ
  Şırnak’ta 13 askerin şehit olduğu alan Gabar Dağı 9 Haziran 2007 tarihinden beri güvenlik bölgesi… Sınıra 50 kilometre uzaklıkta bulunuyor.
  1 erin şehit olduğu Lice ise sınıra 250 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kendi sınırında teröristlerin rahatça dolaşmasını güvenlik çemberine rağmen engelleyemeyen askerin Kuzey Irak’ta zorlanacağı belirtiliyor.

  HANİ 40 PKK’LI ÇEMBER ALTINA ALINMIŞTI?
  Devletin ajansı Anadolu Ajansı (AA), 20 Eylül 2007 tarihinde, Genelkurmay Başkanlığı’nın güvenlikli bölge ilan ettiği Şırnak, Hakkâri ve Siirt kırsalında başlatılan sonbahar operasyonunda, Şırnak’ın Kato Dağı’nda yaklaşık 40 teröristin kıskaca alındığını açıklamıştı. 40 PKK’lının ne olduğu konusunda hiçbir bilgilendirme yapılmadı. ‘Çember içinde’ açıklamalarına rağmen kaçtılar mı? Çemberi nasıl yardılar? Ele geçirildiler de, kamuoyuna mı açıklama yapılmadı? Yoksa 40 PKK’lı, askerlerimizi şehit edenler miydi?

  ÖZEL TİMLER ŞEHİR
  MERKEZLERİNDE GÖREVLENDİRİLMELİ
  Son günlerde gelen şehit haberleri, terör eylemlerine karşı görev yapmak üzere oluşturulan, ancak 28 Şubat’ta pasifize edilen Özel Harekat Daire Başkanlığı’nı yeniden gündeme getirdi. Dağda bulunan teröristlere karşı 2-3 aylık askerlik görevinde bulunan kişiler yerine eğitimi ve silah donanımları fazla polis ve askerden oluşan Özel Harekât timlerinin yeniden şehir merkezlerinde görevlendirilmesi isteniyor. Özel Harekât timlerinin neden pasifize edildiği hâlâ açıklanmadı.

  “GENELKURMAY HESAP VERSİN”
  Emekli Binbaşı Mustafa Hacımustafaoğulları:
  “Kendi Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’na karşı hazımsızlık gösteren askeri bürokratlarla Türkiye’de teröre değil, hiçbir şeye çözüm bulunması mümkün değil. Türkiye içerisinde bu sorunu çözme cesaretini ve dirayetini ortaya koyamayanların, Kuzey Irak’a girmesinin ne anlamı var? Kendi sınırındaki terörle mücadele edemeyen bir devlet, Kuzey Irak’ta nasıl mücadele edecek? Sınır ötesi operasyona birileri zorluyor. Hükümet bir yerde boğulmak isteniyor. Genelkurmay, üzerine vazife olmayan konularda herkese hesap sorar, kendi konularında hesap vermez. Cevap versinler. Bunun hesabının sorulması gerekir. Başörtüsü ile uğraşmaktan, dindar insanla uğraşmaktan buna vakit bulamıyorlar ki.”

  “ÖZEL HAREKAT BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPTI”
  Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu: “Özel Harekat timleri bu konuda çok başarılı çalışmalar yapmıştı. Kurumlar arası birlikle bu başarılmalı. Terör olduğu zaman hükümete mal edilmeye çalışılıyor, her hükümet döneminde olmuştu. Terörün finans kaynakları kurutulmalı ve gerekli tedbirler alınmalıdır.”

  BÜYÜKANIT İSTİFA ETSİN
  Adaleti Savunanlar Derneği (ASDER) Başkanı emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi, “Özellikle operasyon sırasında şehit olunmasına sebep olanların soruşturulması gerekir” dedi. Başarısızlıkların sebebini silahlı kuvvetlerin izah etmesi gerektiğini belirten Tanrıverdi, “Komuta kademesi elbette sorumludur. Yapabilen kalır, yapamayanın bu işi bırakması gerekir. Sorumlular istifa etmeli” şeklinde konuştu.

  ‘KOMUTA KADEMESİNDE SONSUZ KORUNMA VAR’
  Güneydoğu’da birçok operasyona katılmış olan emekli Jandarma Yüzbaşı İrfan Çalışkan da, sorumluluk sahibi olanların hesap vermesi gerektiğini vurgulayarak. “Bir komutan kendi birliklerinin yapıp-yapamadığı her şeyden sorumludur. Askerlikte genel kaide budur” dedi.

  SON 12 YILIN EN BÜYÜK KAYBI YAŞANDI
  25 Ekim 1991: 10. Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı’na saldırı: 15 er ve 1 asteğmen şehit
  15 Eylül 1993: Van Çatak ilçesi Kanalga Karakolu’na baskın: 13 er ve erbaş şehit edildi.
  24 Kasım 1993: Elazığ-Bingöl karayolu kesildi: 33 er ile 3 vatandaş öldürüldü.
  9 Kasım 1994: Eruh ilçesi Dağdöşü köyünde çevre emniyet timine saldırı: 15 er şehit
  15 Haziran 1995: Şemdinli-Ortaklar Jandarma Karakolu’na saldırı: 2 astsubay ve 13 er şehit
  29 Eylül 2007: Şırnak Beytüşşebap ilçesinde otobüs tarandı: 12 kişi hayatını kaybetti.


  aktif haber

 2. #2
  Baktabul Bot Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  8.764
  Tecrübe Puanı
  9902477

  Tanımlı

  Ee Haksizda Degiller Yani Ora Bura Hakkinda Konuşucagina Görevli Oldugu Yere Baksaya Boşuna Gelmedi Herhalde O Rütbeye

 3. #3
  Chiaro Di Luna moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight Baktabul'un Çılgını moonlight - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2006
  Bulunduğu Yer
  Gönül Bağı...
  Mesajlar
  1.368
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374515

  :angry:

  benimde anlamadığım olay...burjuva evladı bir şehit yok...çoğu gariban,çoğu başörtülü...anaların evlatları...hani laiklik elden gidiyordu başörtüsüyle... giden laikliği,cumhuriyeti,devleti yine başörtülü anaların doğurduğu aslanlarla kurtarmaya çalışıyorlar...din ve devlet işlerini birbirine karıştırma,ayrımcılık yap insanları bezdir...sonra kalk ölülere şehit de...şehitlik dini bir terim...hani laiktin...ben laik değilim...cinayete kurban verdiğiniz evlatların analarıda babalarıda laik değil...işlerine gelince laik bir ordu gelme oğlunun yemin törenine diyecek kadar...her nabza göre şerbet mevcut...3-5 çapulçuya boyun eğiyorlar sonrada... kandırıyorlar anaları babaları...şehit masallarıyla...şehit oldu oğlun onurlan gururlan diye...niye o gururu kendileri yaşamıyorlar...hiç mi erkek evlatları yok mu generalların yüksek rütbeli askerlerin...nerde yapıyorlar askerliklerini...babalarının tugaylarında mı,mangalarında mı? nerde?hadi burda durum bu...ülkenin başbakanının oğlu askerlik yapmadı...neden?ne ayrıcalığı var?yok efendim hasta...ne hastası?beyninde sorun varmış...nasıl bitirdi üniversiteyi...nasıl evlendi...nasıl yüzdürüyor gemileri...askerlik gelincemi kullanamıyor beynini!!!!yan gelip yatma yeri değil tabi askerlik...eeee o da haklı...çoğu askeri musalla taşında yatarken görüyor hep!!!!!tüm bu yaşanan yaşatılanlara rağmen balık hafızali halk baş etti bunları başımıza...


 4. #4
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı

  Alıntı moonlight´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  benimde anlamadığım olay...burjuva evladı bir şehit yok...çoğu gariban,çoğu başörtülü...anaların evlatları...hani laiklik elden gidiyordu başörtüsüyle... giden laikliği,cumhuriyeti,devleti yine başörtülü anaların doğurduğu aslanlarla kurtarmaya çalışıyorlar...din ve devlet işlerini birbirine karıştırma,ayrımcılık yap insanları bezdir...sonra kalk ölülere şehit de...şehitlik dini bir terim...hani laiktin...ben laik değilim...cinayete kurban verdiğiniz evlatların analarıda babalarıda laik değil...işlerine gelince laik bir ordu gelme oğlunun yemin törenine diyecek kadar...her nabza göre şerbet mevcut...3-5 çapulçuya boyun eğiyorlar sonrada... kandırıyorlar anaları babaları...şehit masallarıyla...şehit oldu oğlun onurlan gururlan diye...niye o gururu kendileri yaşamıyorlar...hiç mi erkek evlatları yok mu generalların yüksek rütbeli askerlerin...nerde yapıyorlar askerliklerini...babalarının tugaylarında mı,mangalarında mı? nerde?hadi burda durum bu...ülkenin başbakanının oğlu askerlik yapmadı...neden?ne ayrıcalığı var?yok efendim hasta...ne hastası?beyninde sorun varmış...nasıl bitirdi üniversiteyi...nasıl evlendi...nasıl yüzdürüyor gemileri...askerlik gelincemi kullanamıyor beynini!!!!yan gelip yatma yeri değil tabi askerlik...eeee o da haklı...çoğu askeri musalla taşında yatarken görüyor hep!!!!!tüm bu yaşanan yaşatılanlara rağmen balık hafızali halk baş etti bunları başımıza...

  Yazını okurken o kadar kötü oldum ki düşüncelerimdi yazdıkların. Senin gibiler yada bizim gibiler yok artık. Yürek kalmamış bu memlekette. Tarihimize bakıyorumda dedelerimiz,ninelerimiz bizim bu halimizi görselerdi ne yaparlardı acaba? Bizi bölmek isteyenlere inat Laiklik dersi vermemiz gerek. Tuturmuşlar lailik, şeriat geliyor ya bırakın eşitliği savunuyorsan ...
  Şehitlerimiz en iyi mertebelerdeler bazen demiyor değilim keşke erkek olsaydımda bende şehit olmaya hak kazansaydım diye. Haberlerde izledim askerlerimizin hikayelerini bu sefer izlemek istedim... göz yaşı, kin nefret, düzene haykırış, ağlayış SESİMİZİ DUYAN YOK .... diyişler. bir gün bizim evlatlarımızda olacak ben evlatlarımı bu düzende şehit vermek istemezdim...pisi pisine......


  BU KADAR ASKER ŞEHİT OLUNCA MI BAZI ŞEYLER ANLAŞILMALIYDI. İLLAKİ CAN YAKILMALI ....


  BUNUN ÖCÜ ALINIR...
  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 06-06-2011, 14:04
 2. Şanışer - Manşet Lütfen (Manşet Lütfen Şarkı Sözleri)
  By YüxєxєS in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-10-2009, 13:11
 3. Demir Demirkan - Ağır Ağır (Ağır Ağır Şarkı Sözleri)
  By Reflex. in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-22-2009, 15:38
 4. Vakit'ten çok sert manşet
  By aysenazli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-04-2008, 17:47
 5. Vatan'dan Büyükanıt'a Ağır Eleştiri
  By mavidamla in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-11-2007, 16:37

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0