Türk Subayı Üniforması Giymiş PKK'lı

CHP Lideri Deniz Baykal, GATA'daki gazileri ziyaretinde, yaralı bir erin anlattığı "Türk Subayı üniformalı PKK'lı" anısını dinleyince şok oldu. İşte o anı.
GATA’yı ziyaret eden bir gazi, Baykal’a Hatay Belen’de yaralanmasına neden olan olayı anlattı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, GATA’da tedavileri süren, ayağı kopmuş, mayın patlaması nedeniyle eli yüzü yanmış 26 gazi ile tek tek konuştu. Gazilere memleketlerini, yaşlarını, evli olup olmadıklarını soran Baykal, 5 aylık evli bir gazi ile başında eşini bekleyen genç eşini görünce daha da duygulandı. Baykal, gazi ve yakınlarına moral verdi.

"Yüzbaşı Üniforması Giymişti"

Baykal’ı en çok şaşırtan olay ise, Hatay Belen’de yaralanan erin anlattıkları oldu. Baykal, “Nasıl yaralandın?” diye sorduğu erden şu yanıtı aldı:
“Hatay Belen’de Türk subayı üniforması giymiş, yüzbaşı rütbesinde elinde Amerikan silahı bulunan birisiyle burun buruna geldim. Bana ’Ben Türk subayıyım, yüzbaşıyım. Görmüyor musun?’diye çıkıştı. Şivesinden ve elindeki Amerikan silahından bizim komutanlardan olmadığını, PKK’lı olduğunu anladım. Çünkü elindeki silahtan bizde sadece Özel Harpcilerde var. Birden silahını almak istedim, o da benimkini. Ben onu yaraladım ama, o da beni.”

Baykal’ın “Öldürdün mü?” sorusu üzerine ise gazi, “Bilmiyorum. Ama olay sonrasında PKK telsizlerinden ’ağır yaralımız var, yardım istiyoruz’anonsları duyulmuş” yanıtını verdi.
Baykal, gaziyi dinledikten sonra, “O adamlar taa oralara kadar gelmişler mi?” diyerek şaşkınlığını dile getirdi ve bütün gazilere “Eğer bu vatanda birlik içinde, beraberce güvenlik içinde yaşıyorsak sizin sayenizde. Size çok şey borçluyuz. Hizmetleriniz unutulmaz” diye seslendi.
aktif haber