TARSUS: Tarsus’ta yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı ’Terörü Telin’ yürüyüşünde vatandaşlar Türk bayraklarıyla terör örgütüne lanet yağdırdı, pankartlar ve Türk bayraklarıyla 3 kilometre yürüdü.

ELAZIĞ: Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrenciler, bir yürüyüşle terörü lanetlediler.

İSTANBUL: Marmara Üniversitesi Senatosu Üyeleri Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı. İstanbul Üniversitesi Atatürkçü Öğrenciler Grubu, 68’liler Birliği üyeleri de Cumhuriyet Anıtı önünde teröre karşyı gösteri düzenlediler.

İZMİR: Memur Sen İl Başkanlığı üyeleri, Konak’taki Eski Sümerbank Binası önünde attıkları sloganlar ve açtıkları pankartlarla terörü protesto etti.

TOKAT: Gaziosmanpaşa Üniversitesi akademik kadrosu, Cumhuriyet Meydanı’nda şehitleri andı, terörü lanetledi.

ADANA: Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliği üyeleri, terör örgütünü lanetledi.

KASTAMONU: Esnaf Odaları Birliği ile Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası, terörü lanetleyerek, il genelindeki cadde ve sokakları Türk bayraklarıyla donattı.

SAKARYA: Gar Meydanı’nda toplanan Türk Tarım Orman-Sen Sakarya Şubesi üyeleri adına konuşan Yusuf Çolak, "Şunu kimse unutmamalıdır ki Türk milleti her zaman teröre karşı birlik olacak, bu şehit edilen kınalı kuzuların hesabı mutlaka sorulacak" dedi.

BOLU: Bir grup ülkücü genç, ’Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazılı pankartla İzzet Baysal Caddesi’nde yürdü, ’Bayrak şereftir, şerefsizler ne bilir’, ’Hepimiz şehidiz, hepimiz Mehmediz’ sloganları attı.

TEKİRDAĞ: Rüstempaşa Camii’nde öğle namazından çıkan cemaat, Türk bayrakları açıp, ’Kahrolsun PKK’, ’Kahrolsun Apo’ sloganları attı.

KARAMAN: Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen, ’Şehitleri anma, terörü lanetleme yürüyüşü’ yapıldı. Yürüyüşe katılan yaklaşık 5 bin kişi attıkları sloganlarla terörü lanetledi.

Kaynak: AA