AKP- MHP bayramlaşmasında gerginlik: Sen gevezelik yapıyorsun

Onur ÇAKIR DHA

AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ve yönetim kurulu üyeleri, MHP İzmir İl Başkanlığı'na bayram ziyaretinde bulundu. Sıcak bir havada başlayan ziyarette son günlerdeki şehitler ve Güneydoğu sorunu gündeme geldi. Bu konuda konuşan AKP Gençlik Kolları Başkanı Arif Uğurlu'nun sözlerine kızan MHP İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, “Sen gevezelik yapıyorsun. Burada misafirimsin. İstediğini söyleyebilirsin. Boyun kadar da konuşabilirsin. Boyundan büyük de konuşabilirsin. Ama benim arkadaşlarım böyle konuşamaz'' dedi.
MHP İzmir İl Başkanlığı'ndaki AKP'lilerin bayram ziyareti gergin bir şekilde bitti. Ziyaretin başında gazetecilerin gündemdeki konularla ilgili sorularına “Bugün siyaset konuşmayacağız'' diyen MHP İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu ve AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül sözlerini tutamadı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Şehitlere MHP'nin de, CHP'nin de DTP'nin de içi yanacak'' sözlerini değerlendiren Dervişoğlu, “Bizim içimiz beş senedir yanıyor'' dedi. Dervişoğlu'nun bu sözünün ardından Şengül'den izin isteyerek konuşan AKP İzmir Gençlik Kolları Başkanı Arif Uğurlu, “Bizim içimiz 26 senedir yanıyor. Güneydoğu'da silah çözüm değil. Son beş senedir AKP'nin politikaları sayesinde oraya yapılan yatırımlar arttı. Oradaki vatandaşlarımız devletine daha da bağlandı'' dedi.
Bu konuşmanın ardından Dervişoğlu'nun, AKP'nin Güneydoğu ve dış politikalarını eleştirmesi üzerine Uğurlu, “Sayın İl Başkanım, AKP'nin küçük bir geçlik kolları başkanının söylediği sözleri üzerine MHP'nin siyaset yapması doğru değil'' dedi. Bu sözler Dervişoğlu'nu sinirlendirdi. Uğurlu'ya sert çıkan Dervişoğlu'nun, gevezelik yaptığını belirttiği konuşma ortamı iyice gerdi.
Tartışmanın sürmemesi için ayağa kalkan AKP İl Başkanı Şengül, Dervişoğlu'nun elini sıkarak gazetecilere poz verdi. Bu sırada AKP ile MHP'nin yakınmış gibi gösterilmesine tepki gösteren Dervişoğlu, “Bizim aynı olmamız, birbirimize yakın olmamız mükün değil'' diye konuştu. AKP'liler ziyaretin ardından MHP İl Başkanlığı'ndan ayrıldı.
((milliyet alıntı))