Onlar bayram da mesai başındalar

Milyonlarca kişi Ramazan Bayramı'nda sevdikleriyle tatil yaparken, bazı meslek sahipleri her bayram olduğu gibi bu bayramda da çalışıyor.


Bayramın huzur ve güven içinde kutlanmasını sağlayanlar, bayramı gönüllerince geçirememenin hüznü yanında, başkalarının mutluluk kaynağı olabilmenin sevincini yaşıyor.
Bayramda çalışanların başında emniyet ve jandarma mensupları, itfaiye ekipleri, sağlıkçılar, toplu taşıma çalışanları, taksiciler, dolmuşcular ve gazeteciler geliyor. Bayram yoğunluğunu ekonomik kazanca çevirmeye uğraşanlarla, fırıncılar gibi, gündelik zorunlu ihtiyaçları karşılayanlar da çalışanlar arasında bulunuyor.

Son günlerde üst üste gelen şehit haberleri üzerine toplum genelinde bayram buruk yaşanıyor. Polis ve jandarma yurt genelinde önlemlerini artırdı. Bursa'da da halkın huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için gerekli tüm önlemler alındı. Bu arada, bayramda hizmet sektöründe faaliyet gösteren belediye otobüs şoförleri ve taksiciler, vatandaşın mağdur olmaması için bugün de direksiyon başına geçti.

Taksi şoförü Recep Bayram, Bayram ziyaretlerine gidip gelenleri yerlerine ulaştırmak, günde yüzlerce insanla bayramlaşmanın kendisini mutlu ettiğini ifade ederek, "Bayramın sağlık ve afiyet içinde geçmesine vesile oluyoruz" dedi. Çalışıyor olmasının, kendisi için bayramı daha anlamlı kıldığını ifade eden taksici Suat Öztürk ise; "Ben de bugünü sevdiklerimle birlikte sıcak yuvamda geçiriyor olabilirdim; ancak hem ekonomik nedenler hem de bayramlaşmaya giden insanların hizmetinde olmak için bugün de direksiyon başına geçtim" diye konuştu.

Bu arada geçim sıkıntısı çeken birçok kişi ise Bayram yoğunluğunu ekonomik kazanca çevirmeye çalışıyor. Her zaman olduğu gibi kamunun haber alma ihtiyacını karşılayan gazeteciler de bayram mesaisi yapıyor.
......alıntıdır(haber7)