Gaziantep'te uyuşturucuya "kanca" operasyonu
GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep'te uyuşturucu imalatı ve satıcılarına yönelik olarak yapılan "Kanca-27" adlı operasyonda 8 kilo eroin ele geçirilirken, olayla ilgili 7 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin uyuşturucu madde satıcılarına yönelik olarak sürdürdüğü 5 aylık planlı çalışma sonucunda, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden Gaziantep'e uyuşturucu madde getirildiği bilgisine ulaşıldı. Yapılan çalışma sonucunda uyuşturucu maddenin Akdere Mahallesi'nde Cezmi Y.'ye ait evde bulundurulduğu ve buradan Gaziantep'teki uyuşturucu kullanıcılarına pazarlandığının tespit edilmesi üzerine "Kanca-27" adlı operasyon düzenlendi.

Akdere Mahallesi'ndeki evden eroin alarak uyuşturucu kullanıcılarına pazarlamak için dışarı çıkan Bülent Ö., Vatan Mahallesi'nde durduruldu. Bülent Ö.'nün yapılan üst aramasında alışveriş çantası içerisine konulmuş 3 kilo eroin bulundu. Akdere Mahallesi'nde Cezmi Y.'ye ait eve yapılan operasyonda da evin kömürlüğüne gizlenmiş vaziyette 5 kilo 96 gram eroin ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak Cezmi Y., Bülent Ö., Nadir F., Behçet E., Hikmet Ö., Abbas Y. ve Cemil F. gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılardan Hikmet Ö.'nün uyuşturucu madde satmaktan arandığı ve işin organizasyonunu yapan kişi olduğu öğrenildi.

Zanlılar, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.