+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

PKK'nın Yaşamasını İsteyen Türkler

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  PKK'nın Yaşamasını İsteyen Türkler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! PKK'nın Yaşamasını İsteyen Türkler  PKK'nın Yaşamasını İsteyen Türkler


  Çok çok milliyetçi, vatansever ve şahinler... Ama PKK'yla çıkarları en önemlisiyse şuanki istekleri birebir örtüşüyor. Kim bunlar? Ne istiyorlar?  Star Gazetesi'nden Eser Karakaş'ın "PKK'yı anladık da bunlara ne oluyor?" başlıklı yazısının özeti;
  * Birilerinin mutlaka son yıllarda PKK saldırılarının ve bu saldırıların verdiği zararın bir zaman çizelgesini çıkartması şart.

  *Zaman çizelgesinden kastım önemli saldırıların, daha fazla şehit verdiğimiz saldırıların, toplumu daha fazla galeyana getiren terör eylemlerinin hangi zaman dilimlerine tekabül ettiği; bu zaman dağılımı iyi incelenirse bu saldırıların çok da rastgele olmadığı, kimi vurduğundan çok ne zaman vurduğunun PKK için daha önemli olduğu çok iyi görülecek.

  *Son günlerde artan ve toplumu galeyana getiren, galeyana gelinmesi için PKK dışındaki odakların da büyük çaba sarfettiği saldırıların 27 Nisan sürecinin itidalli bir biçimde nötralize edildiği, 22 Temmuz'da bu sürecin iyice geriletildiği, 367 manevralarına rağmen Sayın Gül'ün Çankaya çıkabildiği yani Türkiye'nin çok önemli reformlara imza atmak için gerekli siyasal ortamı yakaladığı bir döneme denk düşmesi ilginç.

  *PKK çok net bir biçimde, argo bir ifadeyle, 'burada mama var, buraya gel' diyor ve bir zamandır bunu ısrarla söylüyor.

  *PKK bu manevrasıyla en büyük kabusundan sıyrılmak istiyor, bunu iyi görmek lazım.
  Dolayısıyla, yarasaların aydınlıktan korkması gibi, PKK'nın da özgürlük ve zenginlik ortamından korkmasını anlıyorum ve eylemlerini, TSK'yı Kuzey Irak dağlarına çekme girişimini kendi amaçları için çok rasyonel buluyorum.

  *Ama bu PKK projesine desteğin sadece PKK teröristlerinden geldiğini söylemek de pek kolay değil.

  PKK'nın vahşice eylemlerine paralel, adeta koordinasyon içinde, içeride başka bir koro da TSK'yı Kuzey Irak dağlarına gönderme tamtamları çalıyor.

  İlk bakışta anlaşılması zor gibi duran bu duruma da iyi teşhis koymak şart.

  PKK nasıl ülkemizin özgürleşmesinden, sivilleşmesinden ve zenginleşmesinden korkuyorsa, çünkü bu süreç toplumsal desteğini çok aşağılara çekecektir, PKK dışında başka unsurlar da aynı süreçten, aynı PKK'nın korktuğu gibi korkuyorlar, çünkü aynı süreç bu kesimlerin de mamalarını ellerinden alacaktır.

  Nedense bölgeyle ilgili çok şey konuşuluyor da BEŞ KAÇAKÇILIK TÜRÜ adeta hiç konuşulmuyor; uyuşturucu, silah, petrol, insan ve uranyum kaçakçılığı konusunda yoksa PKK dışı birilerinin PKK ile hedefleri örtüşüyor ve bu nedenden de bölgenin normalleşmesi engelleniyor olabilir mi acaba?

  Trabzon'daki Rahip Santaro cinayetinin o ilginç silahının bile Kuzey Irak menşeili olduğunu lütfen hatırlayalım.

  PKK'yı deşifre ettiğimiz gibi bu kesimleri de iyi deşifre etmemiz şart.

  aktif haber


 2. #2
  Baktabul Bot Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını Baktabul Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  8.764
  Tecrübe Puanı
  9902477

  Tanımlı

  bende istemiyommm ama yasamalarınıda istemiyommmm

Benzer Konular

 1. Gök ve Türkler, Gök Tanrı , Türkler Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-11-2010, 13:53
 2. Türkler Neden Zehirli Gaz Kullanmadılar , Türkler Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-15-2008, 04:36
 3. Abdülhamit Han'a Göre Jön Türkler , Jön Türkler Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-13-2008, 01:10
 4. Gök-Türkler’in Sonu , Gök-Türkler Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-06-2008, 01:04
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-12-2008, 08:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0