Polis sapık öğretmenin peşinde

Taylandlı yetkililer, çocuklara cinsel istismarda bulunmakla suçlanan 32 yaşında Kanadalı öğretmen hakkında tutuklama emri çakardı.
Tayland Emniyet Genel Müdürü General Wimol Powintara düzenlediği basın toplantısında, geçen hafta Güney Kore’den Tayland’a geldiği tespit edilen şüphelinin Tayland’da herhangi bir yerde olabileceğini belirterek, şüphelinin bazı yerlerde görüldüğünü ilişkin ihbarlar aldıklarını ve polisleri bu noktalara gönderdiklerini söyledi.
Powintara, Christopher Paul Neil adındaki şüphelinin yakalanması için fotoğraflarının otellere ve turizm acentelerine gönderildiğini ifade ederek, kamuoyu ve medyadan da bu konuda destek beklediklerini kaydetti.
Dünya çapında İnterpol tarafından aranan ve Tayland, Güney Kore ya da Vietnam’da olduğu düşünülen Neil, Kamboçya ve Vietnam’da bazıları 6 yaşından küçük ondan fazla çocukla ilişkiye girmekle suçlanıyor.
Tayland polisi Tayland’da olduğunu düşündüğü Neil’i, arkadaş grubunu izleyerek bulmaya çalışıyor. Güney Kore’de İngilizce öğretmenliği yapan Neil, aniden öğretmenliği bırakarak geçen hafta Tayland’a geçmişti.
Neil’in Tayland’ın başkenti Bangkok’daki uluslararası havaalanına geldiği video görüntüleriyle tespit edilmişti.
Neil’in kimliğinin tespit edilmesinin ardından 9, 13 ve 14 yaşlarındaki üç Taylandlı çocuk, polise, şüphelinin 2003 yılında oral seks yapmaları için kendilerine para ödediğini söylemişti.


milliyet alıntı