Sivasspor'un "Asker Bülent" lakaplı teknik direktörü Bülent Uygun, her şehit ailesine ve birinci derece gazilere birer ev kazandırılması için kampanya başlatmaya hazırlanıyor.


Alınan bilgiye göre, Fenerbahçe'de forma giydiği 1993-94 sezonunda attığı 22 golle gol kralı olan ve attığı her gol sonrası tribünlere verdiği "Asker selamı" ile "Asker Bülent" lakabıyla tanınan Sivasspor teknik direktörü Bülent Uygun, son günlerde yaşanan terör olaylarının ardından bazı gazete ve televizyonlarca şehit aileleri için başlatılan kampanyalara destek verdi.


Kendisi de şehit aileleri ve gaziler için yeni bir kampanya başlatmaya hazırlanan Uygun, kampanyayla her şehit ailesi ve birinci derece gazilere birer ev kazandırılmasını hedefliyor.


Kulübün resmi internet sitesinde yer alan, "Sana yakışanı yaptın hocam" başlıklı habere göre, Uygun'un 5 bin şehit ailesi için müthiş bir proje başlattığı belirtiliyor.


Haberde, Uygun'un şehit aileleri ve gaziler için yapılması planlanan konutların, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilmesi için girişimlerde bulunduğu ve TOKİ'den bu konuda olumlu cevap aldığı kaydediliyor.


Proje için, Antalya'nın Kadriye beldesinin Belediye Başkanı Hüseyin Kantor'un 100 dönüm araziyi hibe ettiğinin belirtildiği haberde, "Bu araziye gaziler için rehabilitasyon merkezi yapılacak. Ayrıca Bülent Uygun'un girişimiyle TOKİ de şehit aileleri için 5 bin konut inşa edecek" denildi.


"Sen rahat uyu, ey şehit. Dayanışmamızdır tek taktik. Yüreklerimizi yakan terör, ellerimizi kenetledi. Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, TOKİ ile anlaşıp tam 5 bin şehit ailesi için ev yaptırma sözü verdi" cümlelerinin yer aldığı haberde, şu ifadelere yer verildi: "(İyi olan kazansın) diye çıktık yeşil sahalara. Teröre karşı Türkiye'nin kazanacağını kanıtladık tüm dünyaya. En tatlı kavgalarımızın ve en büyük heyecanlarımızın yaşandığı futboldan, en acı tarafımız olan şehitlerimize el uzattık tüm düşmanların inadına. Şehit ailelerine yardım çağrısına, teknik direktörümüz Bülent Uygun'dan geldi örnek dayanışma. Uygun, futbolcularına verdiği taktiği, şehit Mehmetçikler'in aileleri için koydu ortaya."


Futbol Federasyonu'nun da bu proje için devrede olduğunun ifade edildiği haberde, "Elbette bir şehit anasının yüreğinde, oğlunun yerini doldurmak mümkün değildi. Ama bir şeyler yapılabilirdi. İşte bunu düşünen Uygun, TOKİ ile görüştü. Toplam 5 bin konutluk bir site yapılması için anlaşma sağlandı. Uygun, tüm kulüp başkanları, Futbol Federasyonu ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği yapıp maddi destek sözü aldı. Ve iyilik golünü attı. 5 bin şehidin ailesi, tek kuruş para ödemeden ev sahibi olacak" denildi.


4 EYLÜL STADI, TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILACAK
Turkcell Süper Lig takımlarından Sivasspor'un taraftarları, Vestel Manisaspor maçında tribünleri Türk bayrakları ile donatmaya hazırlanıyor. Lider Galatasaray'ın takipçisi Sivasspor'un taraftarları, bu hafta oynayacakları Vestel Manisaspor maçında 4 Eylül Stadyumu'nun tribünlerini Türk bayrakları ile donatarak, teröre lanet okumaya hazırlanıyor.


Terör olaylarını kınamak amacıyla maça Türk bayrakları ile gelmeye hazırlanan taraftarlar, bu konuda herkesten destek bekliyor.


Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, teknik direktör Bülent Uygun ve diğer yöneticiler de maç öncesi yaptıkları açıklamalarla taraftarları karşılaşmaya Türk bayrakları ile gelmeye çağırırken, kırmızı-beyazlı ekibin taraftar sitelerinde de "Haydi Yiğidolar Maça Bayraklarımızla Gidiyoruz" yazıları ile taraftarlar Türk bayrakları ile maça davet ediliyor.


Bu arada Vestel Manisaspor'u yenerek zirve yarışındaki iddiasını sürdürmek isteyen Sivasspor, kulüp tesislerinde teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde yaptığı antrenmanlarla maça hazırlanıyor.


(mynet)