PKK'dan En Derin İntikam Alındı

Türkiye PKK törünü hep kundakta kurşunlanmış Saime bebek fotoğrafıyla hatırlar. O bebeğin babasının o kurşunu sıkan PKK'lıdan intikam aldığını biliyor muydunuz?PKK'nın 21 Ekim 1993 günü Siirt'in Derince Mezrası'na yaptığı katliamda 6'sı bebek 22 kişi ölmüştü

22 kişinin katledildiği olayda ölenlerin 6'sı bebekti. Kundaktaki Saime'ye sıkılan tek kurşunsa hiç unutulmadı. Bugün bu kanlı eylemin yıldönümü. Ancak Eski Özel Kuvvetler tim komutanı olan Abdullah Ağar'ın yazdığı “Toprak Mehmet'e Susamışsa” bir gerçeği ortaya çıkardı. Saime'nin intikamının babası tarafından alındığını belirten Ağar, bu olayı şöyle anlatıyor:

“Olaydan 3 ay sonra, Ocak 1994'te Derince katliamını yapan Habur kod adlı teröristi n başını çektiği gurubu Tandır Dağları'nda kuşattık. Grubun tamamı yok edilirken, Habur'u canlı ele geçirdik. Ç atışmadan sonra Habur'u cephanelik ve lojistik yerlerini göstermesi için yanıma aldım. Derince Mezrası'nın korucuları da benimleydi. Dağda yemek molası verdiğimiz bir anda Habur, korucunun boş bulunmasından faydalanarak silahını kaptı. Alır almaz da ateş etmeye başladı. Rastgele tarıyordu ortalığı... Sakındırmaktı maksadı belli ki, zaman kazanmaktı. Hatta vurabilirse, illa ki vurmak... Ve bunları yaparken, asıl kaçmaya çalışıyordu. Olmadı ama...Kaleş taramalarının üstüne, iki farklı yerden 3 el silah patladı. Başka kimsenin ateş etmeye de fırsatı olmadı. İsabet eden kurşunlardan ikisi gözetlemekle görevli astsubaylarımdı. Üçüncü kurşunsa bir korucuya aitti. Bu adam Saime'nin babasıydı. Habur'un cesedine uzun uzun baktı. Sustu ve sessizce yürüdü.”

aktif haber