Sınır Ötesini Bırak PKK Ankara'daTerör örgütü PKK, 14 yaşında bir kız çocuğunu hem de Ankara'da bir Hastanede kandırdı ve örgüte kazandırmak için götürdü. Jandarma da olmasa...Hastanede annesine bakan küçük kızı, sahte vaatlerle kandırıp terörist yapmaya kalktılar

VAN'ın Başkale İlçesi'nde jandarma tarafından tesadüfen yakalanan 14 yaşındaki N.B., Ankara'da hastanedeki annesine refakatçilik yaparken kendisine kandırıp Yüksekova'ya getiren PKK'lı kadın kuryenin elinden kaçtığını söyledi.

Başkale Bebleşin kontrol noktasında otobüste kimlik kontrolü yapan jandarma ekipleri, yaşının küçük olmasına rağmen tek başına olduğunu gördükleri N.B.'ye “Neden yalnız seyahat ediyorsun' diye sordu. Çelişkili konuşan ve davranışlarından şüphelenilen N.B. sorgusunda, Ankara'da hasta annesine refakat ederken, yanına gelen bir kadının kendisini kandırarak Yüksekova'ya getirdiğini söyleyen N.B. “Ankara'dan otobüse binerek Yüksekovaya geldik. 15- 20 gün boyunca bir evde kaldım. Sürükli bana baskı yaparak, PKK propagandası yaptılar. PKK'nın zengin bir örgüt olduğunu ve para kazanıp mutlu bir hayat yaşayacağımı, ayrıca evlendireceklerini söylediler. Ben kandırılıp kaçırıldığımı anlayınca, kaçmayı planladım. Evime dönüyordum' dedi.

Başkale Devlet Hastanesi'nde tedbir amaçlı bir gece tutulan N.B.'nin, annesinin de Ankara'da polise kayıp başvurusu yaptığı ortaya çıktı. N.B., psikolog öğretmen gözetiminde savcıya ifade verdi. Van Cumhuriyet Başsavcısı Yahya Akçadırcı, soruşturmanın gizlilik içinde yürütüldüğünü, N.B.'nin şimdilik koruma altına alınacağını ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edileceğini söyledi. Ankara'daki ailesinin Van'a gelmesi beklenen N.B.'yi kandırıp Ankara'dan Yüksekova'ya götüren kadın terörist ve bağlantıda olduğu kişilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

aktif haber