Benzin istasyonunda kanlı soygun

Alaattin ONUR DHA

SAKARYA’nın Akyazı İlçesi’nde bir benzin istasyonunda çalışan 57 yaşındaki Ali Bacak, benzinliği soymaya gelen kimliği belirsiz kişilerce önce iple boğularak öldürülmek istendi. Ali Bacak direnince bunda başarılı olamayan soyguncular, benzinlik çalışanını tabancayla başından vurup öldürdükten sonra, kasada bulunan 2 bin YTL'yi alarak kaçtı.
Olay, Akyazı girişinde Sanayi sitesi kavşağında bulunan İrfan Ede'ye ait EDE petrol istasyonuna bugün saat 04.00 sıralarında meydana geldi. Silah sesi üzerine benzinliğe koşanlar, market içerisinde istasyon çalışanı Ali Bacak'ı kanlar içerisinde yerde yatarken buldu. Olay yerine gelen polis yaptığı araştırmada market içerisinde boğuşma izlerine rastlarken, Ali Bacak’ın boğazında ise ip izi belirledi. Polise göre soyguncular, ses duyulmaması için Ali Bacak'ı önce iple boğarak öldürmek istedi. Ancak bunda başarılı olamayınca bu kez silahla başından vurup öldürdükten sonra kasada bulunan parayı alıp kaçtı.

GÖRGÜ TANIĞI: MOTOSİKLETLE KAÇTI
Polis araştırmasında gecenin hasılatı olan 2 bin YTL'nin de çalındığı belirlenirken, Ali Bacak'ın cesedi otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Çevrede araştırma yapan polis ekipleri bir görgü tanığına ulaştı. Adı açıklanmayan görgü tanığının, silah sesi duyduğunu ve pencereden baktığında, benzinlikten motosikletli bir kişinin uzaklaştığını gördüğünü söylediği belirtildi.
Cinayete kurban giden Ali Bıcak'ın, benzinliğin bağlı bulundugu şirketin Çatalköprü Şubesi'nden 2 ay önce emekli olduğu ve patronunun isteği üzerine Akyazı'daki istasyonda onarım çalışmaları ve pompalara bakmak için işe başladığı belirtildi.
milliyet