İzmir'de Binlerce Kişi Teröre Tepki Gösterdi
Resmi büyütmek için tıklayın Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesinde 12 Askerin Şehit Edilmesine Karşı Yapılan Protesto Gösterileri İzmir'de Gece Geç Saatlere Kadar Sürdü.


Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde 12 askerin şehit edilmesine karşı yapılan protesto gösterileri İzmir'de gece geç saatlere kadar sürdü. Ellerine Türk bayraklarını alarak büyüklü küçüklü gruplar halinde sokaklara dökülen binlerce İzmirli, il genelinde eylem yaparak terör örgütüne tepki gösterdi.

Yüksekova'da 12 askerimizin şehit edilmesi tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'in çeşitli ilçe ve semtlerinde de protesto edildi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla gruplar halinde sokaklara dökülen vatandaşlar, protestolarını gece geç saatlere kadar sürdürdü. Bornova, Karşıyaka, Buca, Konak, Çiğli gibi ilçelerde toplanan gruplar, 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' şeklinde sloganlar atarak tepkilerini dile getirdi. Protestoya katılanlar, sık sık İstiklal Marşı okuyarak şehit askerler için saygı duruşunda bulundu. Vatandaşlar arabalarının kornalarına basarak ve balkonlarına çıkarak yürüyüş yapanlara destek verdi. Bazı evlerde ise teröre tepki için ışıklar söndürülüp yakıldı. (Cihan Haber Ajansı)