Gasp suçundan yargılanan konsomatrisin ilginç iddiası


Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)

ADANA’da, yılbaşı gecesi ilişki vaadiyle kandırdığı bir kişinin cep telefonuyla 100 YTL’sini gasp ettiği iddia edilen konsomatris Semra Bayır (29), başka bir gasp suçundan hakkında dava açılan benzeri Alev Güvercin’in (28) gazetelerde çıkan fotoğrafını delil gösterip, “Beni bu benzerimle karıştırıyorlar'' dedi.
2006’ye girilirken Abdulkadir Altun (30), para karşılığı ilişkide bulunmak için bir kadınla telefonla anlaşıp Yavuzlar Mahallesi’nde buluştu. Bıçak tehdidiyle Altun’un cep telefonuyla 100 YTL’sini gasp eden kadın ve yanındaki başka bir kadın, kendilerini bekleyen erkeklerin yardımıyla kaçtı. Altun, Emniyet Müdürlüğü’ndeki fotoğraflardan parasını ve telefonunu gasp eden kadının Semra Bayır olduğunu teşhis etti. 29 Mart 2007’de cezaevindeki oğlunu ziyarete gittiğinde yakalanıp tutuklanan ve hakkında Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Bayır, geçen duruşmada olay gecesi yılbaşında, bir otelde nikahsız eşi 39 yaşındaki Kenan Güldal ve oğluyla eğlendiğini belgeleyen fotoğrafları mahkemeye delil olarak sununca tahliye edildi.

BENZERİNİN FOTOĞRAFINI MAHKEMEYE VERDİ
Bayır, bu celse yapılan duruşmada gasp iddialarını yeniden reddetti. Aynı mahallede komşuları olan, kendisine benzeyen ve gasp suçundan arandığı yönünde gazetelerde haberi çıkan Alev Güvercin’in fotoğrafı ile kendisinin saçları sarıya boyanmış bir fotoğrafını mahkemeye delil olarak sunan Bayır, "O gece yılbaşıydı. Eşim ve çocuğumla otelde eğleniyordum. Gazetede fotoğrafı bulunan bayan ile benzerliğim yüzünden başım belaya girmektedir. Ben, gazinolarda konsomatrislik yapıyorum. Yağma olaylarına karışmam imkansız. Denizli’den gelip gidiyorum. Duruşmalara katılmak istemiyorum'' diyerek beraatını istedi.
Mahkeme heyeti, davanın diğer sanığı 27 yaşındaki Yonca Yıldız’ın yakalanmasına ve Bayır’ın duruşmalara katılmamasına karar vererek duruşmayı erteledi.
milliyet alıntıdır...