Asker Aileleri DTP'den Yardım İstiyorÖzel Harekat bir hiç uğruna paslandırıladursun Hakkari’de kaçırılan 8 askerden ikisinin ailesi DTP milletvekiline başvurup medet ister hale düştü.

Hakkari'de kaçırılan 8 askerden ikisinin ailesi 1996 yılında kaçırılan askerlerin serbest bırakılması için oluşturulan heyette de yer alan DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'a başvurarak çocuklarının kurtarılmasını istedi. Birdal, başvuruyu TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na taşıyacak.
Kayıp askerlerin aileleri DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'a başvurarak çocuklarının kurtarılmasını istedi. Birdal, başvuruları TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na taşıyarak meclisin ailelere yardımcı olunmasını isteyecek.
Hakkari'de meydana gelen saldırının ardından haber alınamayan ve PKK'nın ellerinde olduğunu açıkladığı askerlerden Mehmet Şenkul (Niğde) ve İrfan Beyaz'ın (Gaziantep) aileleri DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal'a başvurdu. Aileler, 1996 yılında Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Ortaklar Karakolu baskını sırasında kaçırılan 8 askerin serbest bırakılması için oluşturulan heyette İnsan Hakları Derneği Başkanı olarak yer alan Birdal'dan çocuklarının serbest bırakılması için girişimlerde bulunmalarını istediler.
Birdal, ANKA'ya yaptığı açıklamada, konunun insani boyutu olduğu gerekçesiyle başvuruları TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na ileteceğini söyledi.

(ANKA)
aktif haber