+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu

Cevap Istiyoruz Cevap...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Cevap Istiyoruz Cevap... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  eylem Cevap Istiyoruz Cevap...  CEVAP İSTİYORUZ CEVAP...

  Dağlıca Baskınında ortaya çıkan dehşet sorular...

  İSTİHBARAT ZAFİYETİ VAR MI?

  Dağlıca'daki piyade taburunun emniyet bölüğüne saldıran terörist grubun 200 kişi olduğu ifade ediliyor. Bu grup sınırımızı nasıl geçmiştir? Bu kadar yüksek sayıda bir hareket bölgedeki termal kameralar tarafından nasıl algılanmamıştır? Bölgede istihbaratın her şey olduğu biliniyor “yerel kaynaklardan” o ana kadar bir bilgi alındı mı? Alındıysa bu bilgi hangi nasıl süzgeçlerden geçirildi? “İstihbaratı kıymetlendirmeyi” hangi unsurlar (MİT, JİTEM, Emniyet istihbarat,vs) yaptı?

  PUSU MU? BASKIN MI?

  Bu çapta zayiat için “pusu” ifadesi kullanılıyor. “Pusu” intikal halindeki birliklere “kapan” veya “ağ” atılmasıyla düzenlenen ani ve planlı saldırıdır. Bu emniyet bölüklerinin taburun etrafındaki mevzilerde “durduğu” ve “baskın” yedikleri doğru mudur?

  BASKIN NASIL GERÇEKLEŞTİ? 8 ER NASIL KAÇIRILDI ?

  Bu çapta bir baskın için PKK'nın bölgede haftalar süren bir istihbarat ve gözleme faaliyeti içinde olması gerektiği ifade ediliyor. Sabit mevzilerde teröristi “bekleyen” bu timlere 3 ayrı noktadan ağır silahlarla saldırıldığı söyleniyor. Ancak havan, RPG-7, bixi ağır makinelilerle gerçekleştirilen bu saldırıya karşın siperlere “girmeden” bu derece yüksek bir zaiyet verilemeyeceği de bilinen askeri bir gerçek. Evlatlarımızın siperlerin içine kadar girebilen teröristlerce “yakın mesafeden atışla veya el bombası kullanılarak” şehit edildiği iddia ediliyor.

  Kaldı ki Genelkurmay karargahı tarafından her nedense ancak dün öğle saatlerinde “resmen” açıklanan 8 askerimizin kaçırılması olayı da bu baskının siperlere kadar girilerek yapıldığını kuvvetle destekliyor. Tüm bu argümanlar doğru mu?

  ABD, PKK'YA İSTİHBARAT DESTEĞİ VERDİ Mİ?

  PKK'lı grubun saldırısı sırasında ve öncesinde bölgede uçuş yapan kaç ABD helikopteri olduğunu biliyor muyuz? ABD'nin bölgede konuşlu belli unsurlarının hava fotoğrafları ve benzeri datalarla Kandil'e istihbari destek verdiği mümkün veya doğru mudur?

  PKK'LILARIN CESETLERİ NEREDE?

  Genelkurmay saat 13:00 sularında ilk resmi açıklamasını yaptığında 23 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bu cesetler nerede? Dağlıca'daki mevzilerin yanında mı yoksa daha derinlerdeki arazilerde mi? Daha sonra bu sayı 34'e çıktı...Basınla bu görüntülerin paylaşılması toplumun mevcut sosyal psikolojik sürecinde zararlı mı olur faydalı mı olur?

  TSK FARKLI BİR TAKTİK İZLİYOR MU?

  PKK'nın eylem pratiğini, bölgenin coğrafi şartlarını ve muharebenin seyrini çok iyi bilen uzmanlar bu tip baskınlardan sonra PKK'lı grubun baskına son derece yakın sınır ötesi yakın arazilerde “zula mağaralara” sığındığını ve etrafta bir iki gözcü bırakarak uykuya çekildiğini anlatıyorlar. TSK'nın “manevra birlikleri” 20 yıldır değişmeyen bu paterni bozmak için nasıl bir taktik anlayış geliştirmiştir?

  PKK'nın Dağlıca baskını sonrası birkaç kilometre güneydeki Avaşin kampına çekileceği biliniyor. Bu kamp ve çevresine birlik atılmış mıdır?

  GABAR DOSYASI AÇILDI MI?

  Gabar'daki 12 Mehmetçiğin ise bir “pusu”ya kurban gittiği anlaşılıyor. O olayla ilgili olarak TSK bir soruşturma açmış mıdır? Şayet açtıysa burada bir ihmal veya tedbirsizlik var mıdır

  aktif haber

 2. #2
  yaremce
  Misafir

  Tanımlı

  cevap istiyoruz

 3. #3
  serapqq
  Misafir

  Tanımlı

  verecek cvpları yokki!!!!!

 4. #4
  KEraSi _ KeRaSus aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını aserdus Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  ANKARA
  Mesajlar
  3.590
  Blog Yazıları
  24
  Tecrübe Puanı
  27555028

  Tanımlı

  tezkere arifesinde bu kadar tedbirsiz mi davranılmıstır ?
  zaten yeni eylemler beklenirken bunların yasanması çok talihsizce ...
  daha cevaplanması gereken cok soru var

 5. #5
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı
  bu soruları kimse düşüne miyor bile özellikle bu konuyu açmak istedim bilinçlenmek şart...
  cevapları ise???
Benzer Konular

 1. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-05-2011, 07:25
 2. TSK'dan CHP'ye cevap!
  By Kahramankentli in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-07-2011, 13:41
 3. Soru Cevap
  By doğa in forum Fıkralar
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 06-25-2009, 17:12
 4. Cevap Ne?
  By cindy in forum Komik Yazılar
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 06-14-2008, 20:23
 5. istek VE CEVAP
  By burçak05 in forum Muthis Geyikler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-31-2008, 20:03

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0