Bakan Çubukçu ve kadın derneklerinden teröre kınama

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve kadın derneklerinin temsilcileri, yayınladıkları bildiriyle terör saldırılarını kınadı.
Bakan Çubukçu ve kadın derneklerinin temsilcileri, bu sabah Swiss Otel’de Türkiye’de kadın hakları ve kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik çalışmaların değerlendirildiği toplantıda bir araya geldiler.
Çubukçu ile kadın derneklerinin temsilcileri, toplantının ardından terör saldırılarına ilişkin ortak bir bildiri yayımladı. Bildiriyi, aralarında Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu üyesi 15 sivil toplum örgütünün de bulunduğu 42 sivil toplum kuruluşu imzaladı.
Türkiye’nin istikrarını, barış, huzur ve kardeşlik ortamını bozmaya çalışan şer güçlerin hain emellerine hiçbir zaman ulaşamayacakları dile getirilen bildiride, şöyle denildi:
"Ama bizler bu vatan için şehit olan çocuklarımızın yasını tutarken, aynı zamanda teröre ve hain saldırılara karşı dimdik ayakta durmayı, barış ve kardeşlik duygularıyla terörün karşısında korkusuzca durmayı bilecek bir milletin kadınlarıyız.
Biz Türk kadınları, Türk anaları olarak her zaman Büyük Önder Atatürk’ün ’Yurtta barış, cihanda barış’ sözünü kendimize rehber ettik. Ama bizler aynı zamanda bu vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için, barış ve kardeşlik için birbirine sımsıkı kenetlenip bu topraklar için ölmeyi de göze alan bir milletin çocuklarını doğuran Türk kadınları, Türk analarıyız.
Şehit olan çocuklarımıza Allah’tan rahmet diliyor, hiçbir zaman emellerine ulaşamayacak olan bölücü güçleri ve terörü şiddet ve nefretle kınıyoruz."
milliyet