Okuldan kaçıp teröre lanet eylemine gittiler


Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)


DENİZLİ'de, derse girmeyerek, bir spor kulubünün taraftar grubu tarafından düzenlenen ‘Teröre Lanet Eylemi’ne katılmak isteyen Hürriyet İlköğretim Okulu'nun 150 öğrencisi, okul yönetimi engeliyle karşılaştı. Öğrencilerin bir bölümü, polisin haber vermesi üzerine eylemin yapılacağı alana gelen müdür yardımcısı Can Nazlım'la okula dönmek zorunda kalırken, bir bölümü de kaçmayı tercih etti.
Denizlispor taraftar grubu Çınar Gençlik, bugün, Cuma Namazı'ndan sonra Delikliçınar Meydanı'nda, ‘Teröre Lanet Eylemi’ düzenledi. Eyleme, az sayıda taraftarın yanında ‘okulu kıran’ yaklaşık 150 Hürriyet İlköğretim Okulu öğrencisi de, ellerinde Türk bayrakları ve terörü kınayan dövizlerle katıldı. Derste olması gereken öğrencilerin eyleme katıldığını gören polisler, okul yönetimini arayarak, durumu bildirdi. Bunun üzerine okul müdür yardımcısı Can Nazlım, öğrencilerin tekrar okula dönmeleri sağlamak için eylemin yapıldığı Delikliçınar Meydanı'na gitti. Nazlım'ı karşılarında gören öğrencilerden bazıları kaçtı. bazı öğrenciler ise, Nazlım'la birlikte okula dönmek zorunda kaldı.
Müdür Yardımcısı Can Nazlım, “Kimse yanlış anlamasın. Hepimiz teröre karşıyız. Ancak, bu çocukların şu an da okulda olmaları gerekiyordu. Kaldı ki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın da bu konuda genelgesi var. Ders saatleri içerisinde, öğrenciler eylemlere katılamaz. Öğrencilerin eyleme geldiğini, polislerden öğrendim. Öğrencilerime sahip çıkmak zorundayım'' dedi. Öğrencilerin okullarına dönmesinin ardından meydanda kalan 10 -15 kadar taraftar ise, slogan atarak, meydana ayrıldı.
milliyet