Bakan Şahin, şehit ailesini ziyaret etti. Şehit ailesine ev teklif etti, cevap ise;

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Hakkari Dağlıca’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal’ın Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Çardak köyünde oturan ailesini ziyaret etti.

Şehidin gözüyaşlı eşi Meral Uysal ile annesi Nefise Uysal’a başsağlığı dileyen Şahin, aileye herhangi bir istekleri olup olmadığını sordu.

Meral Uysal ise “Terörün artık bitmesini, anaların, eşlerin ve çocukların ağlamamasını istiyorum” dedi.

SİZE BİR EV VERELİM

Şehit ailesinin oturduğu evin durumunun iyi olmadığını gören Şahin ise “Size bir ev verelim” önerisinde bulundu. 10 yaşında Hüseyin ve 14 yaşında Beyza adlı 2 çocuğu bulunan Meral Uysal ise çocukların köyde okul olmadığı için Taşağıl beldesine gitmek zorunda kaldığını belirterek Çardak köyüne bir ilköğretim okulu yapılmasını istedi.

Bakan’a sarıldı

Şehidin annesi Nefise Uysal da “Bizim eve ihtiyacımız yok. Köye oğlumun adını taşıyan bir okul yaptırın yeter” dedi. Bu yanıtlar karşısında Bakan Şahin’in çok duygulandığı gözlendi. Anne Nefise Uysal’ın elini öpen Şahin, Mehmet Akif Ersoy’un “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” şiirini okudu. Gözüyaşlı anne de, Bakan Şahin’e sarılarak “Mustafam” diye bağrına bastı. Bakan Şahin de “Şehidimizin adını taşıyan bir ilköğretim okulunu en kısa zamanda yapacağız” dedi. Aileye 5 bin YTL yardım eden Şahin, Manavgat Kaymakamı Fikret Dayıoğlu’nun “Köyde 50 öğrenci var. Bu sayı okul için az” sözleri üzerine de sertçe “Kaç öğrenci olursa olsun, ben şehit annesine söz verdim, bu okul en kısa sürede yapılacak” dedi.

HER AN GELECEKMİŞ GİBİ ÜNİFORMALARINI YIKADI

Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal, Dağlıca’da PKK’lı teröristlerin düzenlediği hain saldırıda şehit düşünce Uysal ailesinin evine bir ateş düştü. Oğlunu kaybetmenin üzüntüsünü kalbinin derinlerinde yaşayan anne Nefise Uysal, yine de sanki Mustafası her an gelecekmiş gibi oğlunun üniformalarını bir temiz yıkayıp evlerinin önünde kurumaya bırakmış.internethaber