Dağlıca’da şehit düşen Afyonkarahisarlı er Yavuz Öztürk ile Kırıkkaleli er Vedat Kutluca’nın babalarının da asker arkadaşı olduğu ortaya çıktı. İki eski dostun mesajlarını da CHP'li ekil taşıdı
Kırıkkaleli şehit Vedat Kutluca’nın babası Abidin Kutluca (52) televizyonda diğer şehitlerin cenaze törenlerini izlerken şehit oğlunu toprağa veren Şükrü Öztürk’ü gördü. Abidin Kutluca, Şükrü Öztürk ile Edirne’ye bağlı Süloğlu Beldesi’nde birlikte askerlik yaptığını hatırladı ve ikinci bir acı daha yaşadı.

CHP’Lİ VEKİLE SÖYLEDİ

Abidin Kutluca’yı, perşembe günü Kırıkkale’nin Keskin İlçesi’ndeki evinde ziyaret eden CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, Deniz Baykal’ın başsağlığı mesajını getirdi. Milletvekili Üntepe’nin, Afyonkarahisar’daki şehit ailelerini de ziyaret edeceğini öğrenen Abidin Kutluca, milletvekili Ünlütepe aracılığıyla asker arkadaşı ve şehit babası Şükrü Öztürk’e mesajını götürmesini istedi. CHP Milletvekili Ünlütepe önceki gün şehit er Yavuz Öztürk’ün Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi’ne bağlı Göçerli Köyü’nde oturan ailesini ziyaret etti. Ünlütepe bu ziyaret sırasında şehit babası Şükrü Öztürk’e bu mesajı iletti.

Bu mesajdan çok etkilenen Şükrü Öztürk ise hafızasını tazeledikten sonra asker arkadaşını hatırladı. 1975- 1977 yılları arasında Edirne Süloğlu’nda Topçu Taburu 4’üncü Batarya’da askerlik yaptığını söyleyen Şükrü Öztürk, "Arkadaşım Abidin hayal meyal gözümün önünde" dedi.


haber7com