31 Ekim 2007 Çarşamba 00:05
Türkiye'nin en yetkili ağzı, ilk kez bu kadar net konuştu. Erdoğan'ı dinliyoruz:
İNTERNETHABER/ Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün verdiği resepsiyona katılan Başbakan Erdoğan, Amerika gezisi ve terör hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Başbakan Erdoğan "ABD gezimizde Başkan Bush ile PKK konusunu son kez masaya yatıracağız. ABD Dışişleri Bakanı Rice gelecek onunla da konuşacağız. Şu an süreç devam ediyor ne gerekiyorsa yapılacak" dedi.

Erdoğan Kuzey Irak Kürt yönetimi lideri Barzani'nin çıkışlarıyla ilgili bir soruya da "Biz Irak Başbakanı Maliki ile görüştük. Hayli olumlu mesajlar aldık. Barzani muhatabımız değil. Bu kişi önce kendisini Türkiye'nin dostu olduğuna inandıracak. Barzani ise resmen PKK'ya yataklık yapmaktadır. Önce bundan vazgeçsin" dedi.

''BİN DÜŞÜNECEĞİZ BİR YAPACAĞIZ...''

Erdoğan, bir gazetecinin ''Savaşa gidiyoruz herhalde'' sözleri üzerine de
''Bin düşüneceğiz, bir yapacağız ama pir yapacağız'' dedi.

Gazetecilerin ''Ayşe tatile çıkmasın mı diyoruz?'' sözlerini de ''Niye Ayşe'ye kilitlendiniz? O 74'de kaldı. Fatma olsun'' diye espriyle karşılık verdi.

Erdoğan, Dağlıca'daki terörist saldırı sonrası irtibat kurulamayan
askerlerin durumuna ilişkin bir gelişme olup olmadığının sorusunu ''Yok ama her an her şey olabilir'' diyerek yanıtladı.

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan'ın resepsiyona neden gelmediğinin sorulması
üzerine de ''Sizi yormak istemiyoruz, onun için'' diye espri yaptı.

Başbakan Erdoğan bu arada milli futbolcular Hakan Şükür, Arda ve Tümer'le de bir süre sohbet etti.

Hakan Şükür'ün, ''askerliği beklemede olan futbolcular olarak gönüllü askere gitme taleplerinin olduğunu'' belirtmesi üzerine Erdoğan, ''Bunlar ayaküstü konuşulmaz'' dedi.

A.A