Estetik operasyonlara son yıllarda erkekler de sık sık başvuruyor.Erkekler en çok burun ameliyatı yaptırıyor, gözaltı torbaları ve bel bölgesindeki yağlarını aldırıyor.

Günümüzde erkekler estetik cerrahiden eskiye oranla daha çok yararlanmaya başladı. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Erol Kışlaoğlu, özellikle 40-50 yaş grubundaki yöneticilerin daha genç ve dinamik görünmek istediklerini, bu nedenle de ameliyatlı veya ameliyatsız yüz gençleştirmede yöntemlerine, ayrıca liposuction ile vücut şekillendirme yöntemlerine sıklıkla baş vurduklarını söyledi. Kadınların, iş hayatları süresince gerek gördükçe estetik operasyonlara başvurduğunu belirten Kışlaoğlu, erkeklerin ise daha önceleri yönetim kademesine geldiklerinde estetiğe ihtiyaç duyduklarını, fakat şimdilerde bu ihtiyacın genç kademelere doğru yayıldığını vurgulayarak, yönetici adayı olanların da görünümlerine dikkat ettiğini ifade etti.

Burun estetiği, iş dünyasının genç kademesinde birinci sırada geliyor. İkinci sırada saç ekimi, üçüncü sırada ise bel ve meme bölgesinden yağ aldırma operasyonları ile kepçe kulak ameliyatları geliyor. Ayrıca göz torbalarının alınması ve ameliyatlı ya da ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinin, iş dünyasında erkeklerin en çok yaptırdıkları estetik operasyonlar olduğu da belirtiliyor.


haber3