Dağlıca baskınında PKK'nın kaçırdığı 8 asker ile ilgili yeni bir video ortaya çıktı. Videoda özellikle Mardinli Piyade Er Ramazan Yüce'nin ifadeleri insanı şok edecek türden.."Bir Türk askeri böyle konuşur mu?" dedirten ve terör örgütü PKK tarafından ezberletilen ifadeleri peş peşe sıralayan Mardinli askerin söyledikleri askerlerin kaçırılmayıp kaçtıkları yönündeki şüpheleri artırır nitelikte...
"Adım Ramazan soyadım Yüce.. 3'üncü Motorlu Piyade Taburu 2'inci Bölüğünde Havan Kısmında nişancıyım. Şuan iyiyiz durumumuz iyi. Buradaki arkadaşlar bize ağabey kardeş gibi davranıyorlar. Herhangi bir kötülük görmedik. Bize anlatıldığı gibi değil buralar. Biz gerçeği gördük şu an. Yani bunları gidip Türkiye'deki halka da söyleyeceğiz. Eğer Allah izin verirse, Allah'ın izniyle geleceğiz tabi.. Bunları herkese söyleyeceğiz.

Özellikle de devlet büyüklerine buradan sesleniyorum. Bu artık silah yöntemiyle çözülecek bir sorun değildir. Masaya otursunlar. Güzellikle çözsünler. Artık ne asker aileleri ne gerilla aileleri ağlamasın. İstemiyoruz bunu... Çünkü dün gece bıraktığımız arkamızda ölen arkadaşlarımız var.

Erdoğan diyor ki, "Benim oğlum askerlik yapamaz". O zaman gelsin de görsün buradaki askerliği.. O zaman görecek ki askerin değerini o zaman bilecek.
Arkamızdan gelmeyen tabur komutanımıza da seslenmek istiyorum. Eğer sağsa tabii.. Onun da hataları var. Bize eğer destek göndermediyse bu demektir ki artık bizim asker olmamız için bir sebep kalmamıştır. Ve elimizden geldiği kadar artık Türk ordusundan uzaklaşmaya çalışacağım."http://www.ensonhaber.com/Gundem/900...onusur-mu.html