01 Kasım 2007 Perşembe 01:34
Köln'de terör örgütü yandaşları PKK lehine bildiri dağıttıktan sonra olay çıkardı
Almanya'nın Köln şehrinde Türklerin yoğun olarak yaşadığı Keup Caddesi'nde yaklaşık 40 kişilik terör örgütü yandaşları PKK lehine bildiri dağıttıktan sonra olay çıkardı. Çıkan olaylarda PKK yandaşları cadde üzerinde bulunan Türklere ait 3 işyerinin camlarını kırarak içeride bulanan eşyalara zarar verdi.

Alınan ilk bilgilere göre çıkan olaylarda 1 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Olay dün akşam saat 21.30 sıralarında Türklerin yoğun olarak yaşadığı Keup cadesinde meydana geldi. Caddede toplanan yaklaşık 40 kişilik terör örgütü yandaşları PKK aleyhine bildiri dağıtmaya başladı.

Daha sonra Türklerin bulunduğu kahvehaneye saldıran grup, kahvehanenin camları kırdı. İçeriye girerek kahvehanede bulanan eşyalara zarar veren grup ardından aynı cadde üzerinde bulunan Türklere ait olan 2 iş yerine de zarar verdi. Çıkan olayda 1 kişinin yaralandığı bildirildi.

Olaylardan sonra terör örgütü yandaşları kayıplara karışırken Alman Polisi cadde de geniş güvenlik önlemleri aldı. Türk caddesi olarak bilinen Keup caddesinde olaylar sonrası Türklerin gergin bekleyişinin sürdüğü bildirildi.

Kaynak : CNN