+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Kaçırılan Askerin Babasına Şok Cevap

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Kaçırılan Askerin Babasına Şok Cevap Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! Kaçırılan Askerin Babasına Şok Cevap  Kaçırılan Askerin Babasına Şok Cevap  PKK'nın kaçırdığı askerlerden Mehmet Şenkul'un babası Ali Şenkul, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'ndan yardım istedi ama ummadığı bir yanıt aldı.

  TBMM İnsan Hakları Komisyonu bugün basına kapalı bir toplantı yaptı ve Hakkari Dağlıca'da PKK tarafından tabura yapılan baskında 12 askerin şehit edildiği olayın ardından kaçırılan 8 asker arasında yer alan Mehmet Şenkul'un babası Ali Şenkul'un başvurusunu gündemine aldı. Komisyon, söz konusu dilekçeyi araştıracak yeterli kaynağımız yok diyerek AKP ve MHP'li üyelerin oylarıyla TBMM Dilekçe Komisyonu'na havale edildi. Komisyonda CHP ve DTP'li üyeler kayıp asker ile ilgili dilekçenin Başbakanlığa sevkedilmesini istedi.

  'İNLERDE ASKER Mİ ARAYALIM?'

  Alınan bilgiye göre, Komisyon Başkanı AKP'li Üskül, komisyonun çalışmalarını düzenleyen yasanın kaçırılan askerlerle ilgili çalışma yapmaları için bir görev tanımı yapmadığını savunarak, Dilekçe Komisyonu'na gönderilmesi gerektiğini söyledi. Üskül, Dilekçe Komisyonu'nun İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığına başvurarak gerekli bilgileri alıp, askerin ailesine bildirebileceğini ifade etti. Üskül, "Dağa çıkıp inlerde esir askerleri alamayacağımızı tahmin edersiniz" dedi.

  HERKESİN SORUMLULUĞU VAR

  Bu öneriye karşı çıkan DTP'li Akın Birdal, olay karşısında TBMM İnsan Hakları Komisyonu başta olmak üzere İHD ve benzeri sivil toplum örgütlerinin yanı sıra birey olarak tek tek herkesin üzerine sorumluluk düştüğünü söyledi. Birdal, "Komisyon olarak bu konuyla yakından ilgilenmeliyiz. Bunun geçmişte yaşanmış örneği var" diyerek "arabuluculuk" iması yaptı.

  CHP ELEŞTİRDİ

  Komisyonun CHP'li milletvekilleri de olayın Dilekçe Komisyonu'na sevk edilmesini sert bir dille eleştirdi. Sorunun muhatabının doğrudan Başbakan Recep Tayip Erdoğan olduğunu söyleyen CHP'li Ahmet Ersin, "8 askerin kaçırılmış olması Türkiye için ciddi bir prestij kaybıdır.
  11 gündür bu askerlerin ailelerine kavuşturulması gereğini muhatabı olan hükümet ne yapmıştır? Bugüne kadar neden bir önlem alınamamıştır. Bu soruları resmi bir yazışmayla Başbakana sorulması gerekmektedir." diye konuştu. Ersin "Bizim komisyonumuza kiracısından şikayet eden, kocasından şikayet edenlerin dosyalarını da içeriyor. Bu bir kiracı veya ev sahibi konusu değil. İnsan hakları ihlali, hatta yaşam hakkı ihlaline kadar gidiyor. Hükümet hangi yöntemle olursa olsun bu askerleri kurtarmak durumundadır" diye konuştu.

  DAĞA MI ÇIKALIM ?

  Bu arada, Başkan Üskül komisyon toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken, ilginç bir çıkış yaptı. Komisyonun görev alanına giren konuların, insan hakları ihlali olduğunu bu olayda da insan hakkı ihlalinin olduğunu söyleyen Üskül,"Ancak, komisyonumuzun bu konuyu araştırma araçları yok. Yasa bize terör örgütünün elinde bulunan kişilerin oradan alınıp, kurtarılmasıyla ilgili bir görev vermediği gibi, bunu sağlayacak araçlarımız da yok. Yani bizim kuracağımız bir alt komisyonun, dağa çıkıp inlerde esir alınmış ya da kaçırılmış askerleri aramasının söz konusu olamayacağını hepiniz takdir edersiniz" dedi.


  aktif haber
 2. #2
  Onursal Üye onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2007
  Mesajlar
  5.011
  Blog Yazıları
  12
  Tecrübe Puanı
  67048068

  Tanımlı Ce: Kaçırılan Askerin Babasına Şok Cevap

  soyleyecek soz bulamıyorum

Benzer Konular

 1. Babasına Benziyor
  By кıνıяcıк in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-20-2011, 18:01
 2. Cengiz Aytmatov - Askerin Oğlu ( Askerin Oğlu Kitap Özeti )
  By YüxєxєS in forum Kitap Özetleri ve dergi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-12-2009, 22:41
 3. Kaçırılan 8 er tahliye edildi
  By onac in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-03-2008, 14:09
 4. PKK'lılar Kaçırılan Askerin Eşini Aradılar
  By mavidamla in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 11-01-2007, 23:55
 5. Irak'ta kaçırılan Türk öldürüldü
  By !!! NightClub !!! in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-16-2006, 23:49

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0