+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Alevilere Hazırlanan Yasal Statüler

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Alevilere Hazırlanan Yasal Statüler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  new Alevilere Hazırlanan Yasal Statüler

  Alevilere Hazırlanan Yasal Statüler  Alevilerle ilgili çalışmalar AKP'nin gündeminde. Konuyla ilgili ilk orta ve uzun vadedeki hedeflerini belirledi. AKP'nin CHP'ye sürpriz yapacağız dediği hedefler.

  Genel seçimlerde Alevi kökenli bazı milletvekillerini parlamentoya taşıyan AKP, bu milletvekillerinin ilişki ve birikimlerinden yararlanarak Alevilerle bağını güçlendirmeye hazırlanıyor. İktidar partisi, Türkiye'nin temel tartışma gündemlerinden biri olan Alevi vatandaşlar ve kurumlarının sorunları için harekete geçiyor.
  AKP bünyesinde tartışılıp değerlendirilecek gündemde ilk adım; cemevlerine ivedilikle maddi manevi destek sağlanması. Orta vadede cemevlerinin yasal statüye kavuşturulması; uzun vadedeyse devlet bünyesinde Alevilikle ilgili kuruluş düşünülüyor.
  AKP'nin tartıştığı yeni açılım ve reform projelerinin başında 'resmi statüsü olmadığı için' kamu kurumlarının desteğinden mahrum olan cemevlerine ivedilikle her türlü maddi ve manevi yardım sağlanması var.
  Alevi vatandaşların yaşadığı bölgelerin ihmal edilen altyapı sorunlarının da giderilmesi ve bu kesimle farklı bir ilişki ağının geliştirilmesi de düşünülüyor.
  AKP, orta vadede de Diyanet İşleri Başkanlığı dahil hiçbir devlet biriminden destek alamayan cemevlerinin yasal statüye kavuşturulmasını da tartışma gündemine aldı.
  Eğer uzlaşma sağlanırsa gerekli yasal değişiklik yapılarak cemevleri yasal statüye kavuşturulacak. Yani cemevlerinin su ve elektrik giderleri, camilerde olduğu gibi devlet tarafından karşılanabilecek. Cemevi yapımında, arsa tahsisi ve inşaat gibi mevzuattan ve uygulama zorlukları giderilecek.
  AKP, uzun vadedeyse Alevilikle ilgili kamusal niteliği olan bir 'yapı'nın oluşturulmasını da öngörüyor. Alevilikle ilgili araştırmalar yapması ve Alevilerin güncel sorunlara dönük etkinlikler düzenlemesi hedeflenen yapının Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde mi, bağımsız mı olacağına değerlendirmelerin ardından karar verilecek.
  AKP'nin parti bünyesinde de Alevilerin sorunlarıyla ilgili bir birim oluşturabileceği belirtiliyor. Birimin bir başkan yardımcısına bağlı ve Alevi kökenli bir milletvekili başkanlığında oluşturulabileceği söyleniyor.

  'CHP'ye sürprizler yapacağız'
  Alevilikle ilgili reform önerilerini içeren bir raporun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulduğu öğrenildi. Başbakan'ın AKP'deki Alevi kökenli milletvekillerinden de proje ve görüş istediği; parti yönetimine de 'Alevilerin sorunlarına dair çalışmalara ağırlık verin' talimatını verdiği belirtildi.
  AKP'li bir kaynak, yeni dönemde Alevilikle ilgili sürpriz adımlar beklenmesi gerektiğini söylüyor: "Bu konuda kararlıyız. Alevilerin yaşadığı sorunlar çözülecek. CHP'ye de bu konuda sürprizler yapacağız. CHP, attığımız adamlardan sonra artık Alevileri arka bahçesi olarak göremeyecek."  aktf haber
 2. #2
  Demirbaş LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Isvicre/Zürich
  Mesajlar
  636
  Tecrübe Puanı
  4201151

  Tanımlı Ce: Alevilere Hazırlanan Yasal Statüler

  .......

 3. #3
  Baktabulkolik ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. Baktabul'un Çılgını ..DaiSy.. - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Mesajlar
  2.489
  Tecrübe Puanı
  22450365

  Tanımlı Ce: Alevilere Hazırlanan Yasal Statüler

  .....

 4. #4
  Sistemden Atıldı Banned şirin_83 İyi Olma Yolunda şirin_83 İyi Olma Yolunda şirin_83 İyi Olma Yolunda şirin_83 İyi Olma Yolunda
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Mesajlar
  120
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: Alevilere Hazırlanan Yasal Statüler

  paylaşım için tşklr..........

Benzer Konular

 1. Kpss Hazırlanan Var mı?
  By zenep in forum Anketler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-14-2014, 18:11
 2. Türk Obama'dan Alevilere destek
  By erhan1907 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-29-2008, 12:06
 3. Sınava hazırlanan öğrencilerin ailelerine öneriler
  By ĸαяαмέŁ in forum Çocuk Sağlığı ve Eğitimi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-11-2008, 21:33
 4. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-13-2008, 22:10
 5. AKP için hazırlanan skandal rapor!
  By sefira in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-12-2008, 16:56

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0