En yakınlarına önce bayıltıcı sprey sıktı. Sonra da defalarca bıçakladı.

Zonduldak’ın Devrek İlçesi’ne bağlı Çaydeğirmeni Beldesi’nde cinnet geçiren çiftçi 57 yaşındaki Şevket Badur, uykudaki eşi, oğlu ve gelinlerine bayıltıcı sprey sıktı. Daha sonra yalnızca eşi ve oğlunu bıçakla ağır yaralayan Badur, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay önceki gece saat 01.00 sıralarında, Kaypaklar Mahallesi’nde oturan Badur ailesinin evinde meydana geldi. Şevket Badur, iddiaya göre bir süredir aralarında sorun olan eşi 55 yaşındaki Nahide Badur ile oğlu 27 yaşındaki Şenol Badur, gelinleri Ebru Badur ve Hayriye Badur’un uyumasını fırsat bilerek önce yüzlerine bayıltıcı sprey sıktı.

Şevket Badur daha sonra mutfağa giderek ekmek bıçağını eline aldı. Badur, 7 bıçak darbesiyle yaraladığı eşinin iki bileğini de kesti. Badur hemen sonra oğlu Şenol Bodur'u da kalp ve karaciğerinin altından bıçakladıktan sonra başını duvara vurdu.
Gürültüden şüphelenip eve gelen komşuları, ağır yaralanan anne ve oğlunu Zonguldak Devlet Hastanesi’ne götürdü. Kafatasında kırıklar olduğu tespit edilen Şenol Badur, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Yoğun bakıma alınan anne ve oğlunun hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Jandarmanın gözaltına aldığı Şevket Badur, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Devrek Cezaevi’ne konuldu.


internethaber