PKK'ya Yardımdan Gözaltına Alınan 8 Kişi Mahkemeye Sevk Edildi
Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde Terör Örgütü PKK'ya Yardım Ettikleri Gerekçesiyle Gözaltına Alınan 8 Kişi, Savcılıkta 24 Saat Süren İfadelerinin Ardından Tutuklama Talebiyle Mahkemeye Sevk Edildi.


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yardım ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 8 kişi, savcılıkta 24 saat süren ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Önceki gece Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından evlerine yapılan baskınlar sonucu 10 kişi gözaltına alınmıştı. Yapılan sorgulama sonucu 2 kişi serbest bırakılırken, H.A. adlı kadın ile birlikte F.I., H.M., S.D., F.K., Y.S., O.E. ve geçici köy korucusu M.B., terör örgütüne yardım ve yataklık iddiasıyla adliyeye sevk edilmişlerdi. Savcılıkta yaklaşık 24 saat süren ifadelerinin ardından şahıslar sabah saatlerinde tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye

sevk edildi. Şahısların savcılıktaki işlemleri devam ederken, jandarma ve polis ekipleri tarafından S.D.'nin ilçe merkezi ile Sülüvana köyünde bulunan evinde tekrar arama yapıldı.

Şahısların dünden itibaren süren sorguları nedeniyle ilçe merkezi ile Hükümet Konağı önünde alınan yoğun güvenlik önlemleri de devam ediyor.

(İhlas Haber Ajansı)