+ Konu Cevapla
2 / 2 Sayfa BirinciBirinci 1 2
6 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Türk Askerleri Güvenli Bir Yere Teslim Edildi

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Türk Askerleri Güvenli Bir Yere Teslim Edildi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #6
  Demirbaş hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd Baktabul'un Çılgını hande_hnd - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Bulunduğu Yer
  :::::ne önemi var:::::
  Mesajlar
  544
  Tecrübe Puanı
  75834507

  Tanımlı Ce: Türk Askerleri Güvenli Bir Yere Teslim Edildi

  sonunda sağ salim döndüler ya çok şükür başbakan pişkin pişkin ulusa sesleniş konuşması yapar artık askerlerimiz kurtuldu diye tabi haber doğrudur inşallah bunlara güven olmuyo...

 2. #7
  Onursal Üye onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac Baktabul'un Çılgını onac - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jan 2007
  Mesajlar
  5.011
  Blog Yazıları
  12
  Tecrübe Puanı
  67048068

  ehuu Ce: Türk Askerleri Güvenli Bir Yere Teslim Edildi

  cok sukur kurtuldular

 3. #8
  Hayat Güzel Leon isimli üye tecrübe puanını kapatmıstır. Leon - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2006
  Bulunduğu Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1.079
  Blog Yazıları
  8
  Tecrübe Puanı
  107374497

  Tanımlı Kaçırılan Türk askerler bugün serbest bırakıldı  Terör örgütünün kaçırdığı Türk askerleri bugün serbest bırakıldı. Teröristlerle Hakkari Dağlıca’daki çatışmadan sonra irtibat kesilen 8 Türk askeri Diyarbakır’a getirildi.
  Askerlerin uçakla Diyarbakır’a getirildiği, daha sonra Ankara’ya götürüleceği öğrenildi.
  Genelkurmay Başkanlığı, serbest bırakılan askerlerle ilgili açıklama yaptı ve askerlerin bugün TSK bünyesine katıldığını duyurdu.
  Genelkurmay Başkanlığı, irtibat kesilen 8 TSK personelinin bugün itibarıyla TSK bünyesine katıldığını bildirdi.
  Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan basın açıklamasında şöyle denildi:
  "22 Ekim 2007 tarihinde Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Hakkari/Dağlıca’da PKK terör örgütü mensupları ile meydana gelen çatışmada 8 TSK personeli ile irtibatın kesildiği bildirilmiştir.
  Anılan 8 personel, 04 Kasım 2007 tarihi itibarıyla TSK bünyesine katılmış bulunmaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

  GECE 02:00'DE SERBEST BIRAKILDILAR

  Serbest bırakılan askerlerin güvenli bir yerde ve sağlıklarının iyi durumda olduğu bildirildi.
  Askerlerin, saat 02.00 civarında, Irak-Türkiye sınırında bölgesel yetkililer Kerim Sincari ve Osman Hacı Mahmud tarafından teslim alındı.

  UÇAKTA IRAK SAVUNMA BAKANI VE ABD'Lİ KOMUTAN VAR

  8 Türk askerini taşıyan uçakta, Irak Savunma
  Bakanı Abdülkadir Muhammed Casim ve koalisyon güçlerinin komutanı David Petraeus’un olduğu bildirildi.
  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Erbil Havaalanından Türkiye’ye hareket eden ve 8 Türk askerini taşıyan uçakta Irak Savunma Bakanı Casim ve koalisyon güçlerinin komutanı Petraeus’un da bulunduğu bildirildi.

  KÜRT YÖNETİMİ: REHİNLERİ SERBEST BIRAKTIRMA ÇABASI ŞARTSIZ

  Kürt Yönetimi Divanı Başkanı Dr. Fuad Hüseyin, PKK tarafından alıkonulan 8 Türk askerinin serbest bırakılması için yaptıkları çabaların "karşılıksız ve şartsız" olduğunu söyledi.
  Fuad Hüseyin, Türk askerlerinin serbest bırakılmasına ilişkin açıklamasında "Türk askerleri bugün sabahın erken saatlerinde Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanı ve Kürdistan Bölgesi İçişlerinden Sorumlu Bölge Bakanı’nın hazır bulunmasıyla serbest bırakıldılar" dedi.
  "Bir grup Türk medyasının haksız saldırılarına rağmen Kürt Liderliği onlara dostluk elini uzatıyor" diyen Hüseyin, Kürt Liderliğinin Türk askerlerinin serbest bırakılması için gösterdiği çabaların karşılıksız ve şartsız olduğunu" vurguladı.
  Peyamner Haber Ajansına göre, Kürt liderliğinin bu yöndeki çabalarını insani ve dostluğun bir gereği olarak nitelendiren Hüseyin, askerlerin ailelerine ulaşmasının kendileri için mutluluk verici olduğunu da belirtti. (ANKA)
  Serbest bırakılan askerlerin isimleri:
  Piyade er Ramazan Yüce -Mardin, Er İrfan Beyaz-Antep, Çavuş Mehmet Şenkul-Niğde, Er Nihat Başova-Konya/Cihanbeyli, Er İlhami Demir, Ağrı/Patnos, Er Fatih Atakul-Denizli, Uzman Çavuş Halis Tan-Adana.

  ÇİÇEK: MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, "Terör belasının ülkemizden def edilmesiyle ilgili devletin tüm birimleriyle tam bir uyum bir içerisinde ve tam bir kararlılıkla askeri, siyasi, diplomatik ve ekonomik tüm çabaları ortaya koyarak mücadeleyi sürdürdük ve sürdüreceğiz" dedi.
  Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, irtibat kurulamayan 8 askerle ilgili Genelkurmay Başkanlığının açıklama yaptığını anımsattı. Çiçek, şunları söyledi:
  "Baştan beri gerek 8 askerimizle ilgili irtibatın kurulamaması dahil terör belasının ülkemizden def edilmesiyle ilgili devletin tüm birimleriyle hükümet olarak başta Genelkurmay Başkanlığımız olmak üzere tam bir uyum içerisinde ve tam bir kararlılıkla askeri, siyasi, diplomatik ve ekonomik tüm çabaları da ortaya koyarak mücadeleyi sürdürdük ve sürdüreceğiz. Bu işi sonuna kadar da götüreceğiz. Meselenin bu çerçevede anlaşılması ve değerlendirilmesi gerekmektedir."

  BAYKAL: BIRAKILMALARI MEMNUNİYET VERİCİ

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hakkari’deki terör saldırısının ardından irtibat kurulamayan 8 Türk askerinin "serbest bırakılmasını" memnuniyetle karşıladığını bildirdi.
  Baykal, Prof. Dr. Erdal İnönü’nün Teşvikiye Camii’ndeki cenaze törenine gelişinde, gazetecilerin "kaçırılan Türk askerlerinin serbest bırakılmasını nasıl değerlendirdiğini" sormaları üzerine, şöyle dedi:
  "Kaçırılmaları üzüntü vericidir, hiç kuşku yok. Bırakılmış olmalarını memnuniyetle karşılıyorum. Bu konularda gelecekte benzer olaylar ortaya çıkmaması için ne yapılması gerektiğini düşünmeliyiz. Ona göre tutarlı ve tedbirli olmaya ihtiyaç var. Terörle mücadele konusu, Türkiye’nin en temel konusudur. Bu mücadelede yapılacak yanlışlıkların çok ağır sonuçları ortaya çıkıyor. Bazen şehit sayısında, bazen kaçırılan askerlerde kendisini gösteriyor. Bunun uzatılmadan, bir an önce yeni bir acı yaşanmadan noktalanmış olmasını memnuniyetle karşılıyorum."  milliyet.com.tr

 4. #9
  -Sєνgi Eмєк İѕтєя -- XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını XxCANISIxX Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Bulunduğu Yer
  ::...::KaLbİmİn DeRiNLiKLeRi::..::
  Mesajlar
  13.538
  Blog Yazıları
  62
  Tecrübe Puanı
  107375310

  :okur: Serbest Bırakılan Erlerin Evlerinde Bayram Havası Hakim

  Serbest Bırakılan Erlerin Evlerinde Bayram Havası Hakim

  Hakkari de 12 askerin şehit edilmesi ve beraberinde 8 askerin kaçırılması sonrasında sabah serbest bırakılan 8 askerin evlerinda bayram havası yaşandı. Kaçırılan 8 asker arasında bulunan tek rütbeli asker olan Halis Çağan'ın Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde bulunan evinde bu sabah saatlerinden itibaren akrabalarının akınına uğradı.

  Hakkari de 12 askerin şehit edilmesi ve beraberinde 8 askerin kaçırılması sonrasında sabah serbest bırakılan 8 askerin evlerinda bayram havası yaşandı. Kaçırılan 8 asker arasında bulunan tek rütbeli asker olan Halis Çağan'ın Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde bulunan evinde bu sabah saatlerinden itibaren akrabalarının akınına uğradı. Uzman çavuşun babası İbrahim Çağan, oğullarının bırakılmasına çok sevindiklerini belirtti. Halis Çağan'ın eşi Özden Çağan da 4 yaşındaki kızı Zeliha Sultan ile birlikte eşine kavuşacağı günü sabırsızlıkla bekliyor.


  Abi Murtaza Çağan ise hüzünle sevinci bir arada yaşadıklarını belirtiyor. Çağan, "Devletimizin eli kolu uzundur diyerek sabırla bekledik. Ancak her türlü sonuca da kendimizi hazırlamıştık. Belki kardeşimi öldürebilirlerdi, ancak 13 kardeşiz, değil bir kardeş hepimiz bu vatan için canımızı vermeye hazırız." diye konuştu. Murtaza Çağan, kardeşinin vatani görevine ara vermeden devam edeceğini kaydetti. (Cihan Haber Ajansı)

 5. #10
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Türk Askerleri Güvenli Bir Yere Teslim Edildi
  serbest bıraklmak zorundaydılar!!! vatanımıza güzel bir haber.

Benzer Konular

 1. Islak imzanın orjinali, Genelkurmay'a teslim edildi
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-16-2010, 19:27
 2. Yunan Askerleri İki Türk Gencini Dövdü
  By şeker_sarı in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-18-2009, 13:54
 3. İran askerleri 2 Türk çocuğunu vurdu !
  By KARLALESİ in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-08-2009, 14:51
 4. Kanatlı Türkler , Pilot Türk Askerleri Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-04-2008, 01:59
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-26-2006, 19:34

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0