İzmir'de düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK adına bombalı eyleme hazırlanan 2 kişi yakalandı.
Terör örgütü üyelerinin, Kocaeli'de önceki gün vurularak, yaralı yakalanan PKK'lı terörist Sadettin Yaşar'ın itirafı doğrultusunda genişletilen operasyon kapsamında gözaltına alındıkları bildirildi.

Kocaeli'de önceki gün düzenlenen operasyonda kentte bombalı eyleme hazırlanan Sadettin Yaşar, vurularak yaralı yakalandı. Tedavisinin ardından sorgulanan Sadettin Yaşar'ın itirafı İzmir'de yaşanabilecek faciayı da önledi. Yaşar'ın ifadesinde, bombaları İzmir'de bulunan 34 yaşındaki Turan Bilen ve 32 yaşındaki Sabahattin Ökmen'den aldığını söylemesi üzerine operasyon İzmir'e kaydırıldı.

C4'LE YAKALANDILAR

Teröristin itirafında verdiği adreslere düzenlenen baskınlarda Turan Bilen ve ile Sabahattin Ökmen, 200 gram C4 patlayıcı ve iki fünyeyle ele geçirildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen zanlılardan Sabahattin Ökmen'in, Kocaeli'den gelen Saadettin Şaşar'ı karşılayıp barınmasını sağladığı, Turan Bilen'in ise kuryeler aracılığıyla kendisine gelen patlayıcılarla düzenekleri hazırlayıp verdiği ortaya çıktı. Turan Bilen ve ve Sabahattin Ökmen'in İzmir'de de bombalı eyleme hazırlandıkları, bunun için talimat bekledikleri kaydedildi. İki zanlının yarın adliyeye sevk edilecekleri bildirildi. aktıf haber alıntı.