TÜRK GENCİ İNGİLİZ BASINININ İLGİ ODAĞI OLDU...


İngiltere tahtının babası Prens Charles'tan sonraki varisi Prens William, Londra'nın merkezinde evsizler için kurulan bir sığınma evini ziyaret etti.

Prens William, burada tanıştığı Ali İyigüven adlı Türk gençle çay içip sohbet etti. İngiliz basınında yer alan haberlere göre, Prens William, Türk genci Ali İyigüven ile Centerpoint sığınma evinde, İyigüven'in gazeteci olma planları konusunda konuştu.

Haberlerde, İyigüven'in geçen hafta üvey babasıyla arasının bozulmasından sonra sokaklarda yaşadığı ve parklarda sabahladığı belirtildi.Gencin birkaç gündür sığınma evinde kaldığı kaydedilen haberlerde, "Bu gencin hikayesi uyuşturucu bağımlılarının klasik sokağa düşme hikayelerinden farklı. Bu genç, düzgün bir kariyerin peşindeyken sokağa düşen gençlerin durumunu yansıtıyor" denildi.

The Independent, "Geçen haftaya kadar yeni yılı ailesiyle kutlamayı hayal geden bu genç, üvey babasıyla yaşadığı şiddetli tartışmanın ardından kendisini sokaklarda buldu" ifadesini kullanarak, İyigüven'in yeni yıla Soho'daki Centerpoint sığınma evinde gireceğini bildirdi.

Haberlerde, İyigüven'in, babası öldükten sonra, annesiyle birlikte İngiltere'ye göç ettiği, kanser hastası annesini de üç yıl önce kaybettiği belirtildi