08.11.2007 18:41 - Nişan değil doğum günü partisiymiş!
Gaziantep'te 12 yaşındaki iki çocuğun nişanlandığı iddiası ile ilgili tartışmalar sürerken, aileler olayın basına yanlış yansıdığını, ortada bir nişan olmadığını öne sürdü.

İlköğretim okulu 4. sınıf öğrencisi H.H.Ç. ve ilköğretim okulu 6. sınıfa giden F.D.'nin nişanlanmasıyla ilgili görüntülerin yayınlanmasının ardından, çocukların aileleri olayı yalanladı. H.H.Ç. ve F.D., bir programa katılmak üzere babalarıyla birlikte İstanbul'a geldi. Programın ardından memleketlerine dönmek üzere Atatürk Havalimanı'na gelen aileler, kameralarla adeta köşe kapmaca oynadı. H.H.Ç. ve F.D., karşılarında kameraları görünce kaçarken, baba H.Ç., oğlunun nişanlanmadığını söyledi. H.Ç., "Biz bir doğum günü düzenlemiştik. Doğum gününde kıza bir küpe taktık. İnsanlar bunu nişan zannetti. Nişan olsaydı daha değişik şeyler yapılırdı, kurdele kesilirdi. Nişan falan değildi, insanları meşgul ettik, bütün Türk halkından özür diliyoruz" dedi. Israrla, basına yansıyan görüntülerin nişan olmadığını belirten H.Ç., konuyla ilgili tepkiler aldıklarını da belirterek, medyanın bu durumu abarttığını öne sürdü.

Babasının açıklamalarına destek veren H.H.Ç. ise, ilk hedefinin okulunu bitirmek olduğunu belirterek, "Evliliği büyüdükten sonra düşünürüm" diye konuştu.
Uçuş saatini bekleyen küçük F.D., basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak kameralardan kaçtı. F.D.'nin babası da herhangi bir açıklamada bulunmak istemedi. Küçük kızın babası, ısrarlı sorular üzerine, olayın bir doğum günü partisi olduğunu öne sürerek, "Ben olayın içinde yoktum. Doğum günü partisiymiş. Doğum gününde bunlar yaşanmış" açıklamasında bulundu.

İHA