+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

PKK'ya Tokat Gibi Anket

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  PKK'ya Tokat Gibi Anket Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra Baktabul'un Çılgını küppra - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2007
  Bulunduğu Yer
  ÖLüm Sokağı Çıkmazı
  Mesajlar
  7.881
  Blog Yazıları
  83
  Tecrübe Puanı
  107374938

  Oku PKK'ya Tokat Gibi Anket  Güneydoğu'ya soruldu "Kuzey Irak'ta Kürt devleti kurulursa gider misiniz?" işte cevabı

  Metropoll Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaptığı terör ve Kürt sorunu konulu araştırmalardan çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

  Araştırmaya katılanların ezici çoğunluğu DTP'nin kendilerini temsil etmediğini düşünürken, PKK'yı terör örgütü olarak görenlerin oranı yüzde 52.1 oldu. "Kuzey Irak'ta bir Kürt Devleti kurulsa gider misiniz?" sorusana ise yüzde 99'u hayır dedi.

  Siirt, Şırnak, Batman, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Hakkari, Bitlis, Muş, Van, Tunceli, Bingöl ve Ağrı'da 1 - 3 Kasım tarihleri arasında bin 79 kişi ile görüşülerek yapılan araştırmaya katılanlara kendilerini nasıl tanımladıkları, hayatlarından memnun olup olmadıkları, PKK'ya bakışları, sınır ötesi operasyonla ilgili görüşleri ve siyasi tercihleri soruldu.

  KUZEY IRAK'TA KÜRT DEVLETİ KURULSA GİTMEM

  Ankette Kuzey Irak'ta bir Kürt devleti kurulduğunda yaşamak için oraya gitmeyi düşünenlerin oranı sadece yüzde 1 çıktı.

  "Kuzey Irak'ta bir Kürt devleti kurulmasını nasıl karşılarsınız?" sorusuna katılımcıların yüzde 64.5'i "olumsuz" cevabını verdi.


  DTP PKK'YI TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETMELİ

  Araştırmaya katılanlar DTP'nin PKK'yı terör örgütü olarak ilan etmesi gerektiğine inanıyor. "DTP'nin PKK'yı terör örgütü olarak ilan etmesi gerektiği görüşüne katılıyor musunuz?" sorusunu 'Evet' diye cevaplayanların oranı yüzde 52.5 oldu. Hayır diyenler 29.4'te kaldı.
  DTP KÜRTLERİ TEMSİL EDİYOR MU?
  DTP'nin Kürtleri temsil edip etmediği sorusuna 'evet' diyenler yüzde 38.6'da kalırken, “Hiç temsil etmiyor” diyenlerin oranı yüzde 35.1 oldu. “Yeterince temsil etmiyor” diyenlerin oranı ise yüzde 10.2. DTP'nin Kürtleri temsil etmediğini düşünenlerin oranı ise toplamda yüzde 45.3'ü buldu.


  KÜRTLERE AYRIMCILIK YOK

  "Son saldırılarla birlikte Kürtlere karşı bir ayrımcılığın yaşanacağını düşünüyor musunuz?" sorusuna ise katılımcıların yüzde 64.7'si "hayır, yaşanmaz" yanıtını verdi. Yüzde 12.9'u 'kısmen' 15.3 ise 'evet' cevabını verdi.

  KÜRT-TÜRK ÇATIŞMAZ

  Bölge halkı sınır ötesi bir operasyonun Türk-Kürt çatışmasına yol açacağına inanmıyor. Operasyon sonucunda Türk-Kürt çatışması olmayacağını düşünenlerin oranı yüzde 49.2, "evet, kesinlikle olur" diyenlerin oranı ise sadece yüzde 25.5.
  OPERASYON YAPILMALI

  PKK terörünü önlemek için Kuzey Irak'a yapılacak bir askeri operasyona bölge halkı "evet" dedi. "Türkiye Kuzey Irak'a bir operasyon düzenlemeli midir?" sorusuna verilen cevaplar içinde ilk sırayı yüzde 51.5 ile "evet, düzenlemelidir" seçeneği aldı. Buna karşılık askeri operasyonun teröre karşı çözüm olacağına katılımcıların yüzde 40.1'i inanmadığını söyledi.

  HEDEF PKK'LI TERÖRİSTLER

  Muhtemel bir sınır ötesi operasyonda Türkiye'nin hedefinin ne olması gerektiği sorusuna verilen cevaplar ise şaşırttı. Soruya katılımcıların yüzde 44.8'lik çoğunluğu "sadece PKK'lı teröristler" cevabını verirken, ikinci sırada yüzde 32.3 ile "Kuzey Irak Kürt yönetimi ile PKK'lı teröristler" seçeneği yeraldı.

  Kaynak: Yenişafak

 2. #2
  Paylaşimci Üye sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını sitare Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2007
  Mesajlar
  1.489
  Tecrübe Puanı
  19158742

  Tanımlı Ce: PKK'ya Tokat Gibi Anket

  oooo 79 kişiye sorulmuş çok kişiye sormuşlar be yazık zaten basmaz kafaları onların ??? yarıdan biraz fazlası gitmem diyor lutfetmişsiniz gidin ya valla üstüne para verelim de gidin zaten kuruldu ırakta kürt devleti gidin de farelerle pislik içinde hayvan gibi yaşayın gitmemelerinin nedeni vatanımızı kirletmek vatan sevgisi değil.öyle iyi biliyorlar ki kürtlere ayrımın falan yapılmadığını Allah'ı da mı yok bu beyinsizlerin ya hala ekmek yedikleri yere ihanet ediyorlar.daha dtp kürtleri temsil ediyor diyorlar pkklıları değil de o zaman kürtlerin hepsini potansiyel terörist ilan edelim biz yok böyle bir olay ya kafa mı yok adamlarda bilmem ki Allah akıl vermiş de fikir vermemiş(hayvanlara da fikir vermemiş Allah bu arada)terörist bile demiyorlar pkkya.nüfus cüzdanlarında TC. vatandaşı yazmıyor mu bu kalleşlerin defolup gitsin hepsi soysuzların burası Türkiye yerinde duruyor gidenler gider ablası şarkısı bile var yaaaaaa

 3. #3
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  turkey Ce: PKK'ya Tokat Gibi Anket

  anket yüzlerce kişiye yapılsada kuzey ırağa gitmezler amaç orada istedikleri devleti kurmak değil burayı bölüp eyaletleştirmek. Türkiyede kalmayı istemekle yetmiyor bu Türkiyedeysen türklüğü kabul ettiysen arkadan vurmayı bırak yalancılığı bırak ve arkana bakmadan çek git, istediğin yere. sana yardım ve yataklık edenlerden iste bir yer ve kur devletini. akıl yok evet bunlarda akıl olsa yaşadığı vatanını satmazlar...kürtlerden kimsenin de çıkıp biz dtpnin görüşlerine katılmıyoruz, bizim başımız öcalan değildir dediğinide duymadım. SUSMAK KABUL ETMEK demektir. !!!

 4. #4
  Baktabulkolik ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** Baktabul'un Çılgını ***nisa*** - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Mesajlar
  2.250
  Tecrübe Puanı
  600924

  Tanımlı Ce: PKK'ya Tokat Gibi Anket

  Alıntı mavidamla´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  anket yüzlerce kişiye yapılsada kuzey ırağa gitmezler amaç orada istedikleri devleti kurmak değil burayı bölüp eyaletleştirmek. Türkiyede kalmayı istemekle yetmiyor bu Türkiyedeysen türklüğü kabul ettiysen arkadan vurmayı bırak yalancılığı bırak ve arkana bakmadan çek git, istediğin yere. sana yardım ve yataklık edenlerden iste bir yer ve kur devletini. akıl yok evet bunlarda akıl olsa yaşadığı vatanını satmazlar...kürtlerden kimsenin de çıkıp biz dtpnin görüşlerine katılmıyoruz, bizim başımız öcalan değildir dediğinide duymadım. SUSMAK KABUL ETMEK demektir. !!!
  evet haklısın

 5. #5
  sefira
  Misafir

  Tanımlı Ce: PKK'ya Tokat Gibi Anket

  ya şimdi bu kadarcık bilgiyle yorum yapmamız doğru olmaz bu anketlerin yapılış amaçlarından biri de toplumu yönlendirmektir insanlar bunu kabul etmez pek ama sonuçlar bunun gerçek olduğunu gösterir
  burda ankete katılanlar hakkında bilgi verilmemiş aldığı eiğitim, yetiştiği sehir ,
  kırsal alanda mı yoksa kentsel alanda mı ikamet ediyor.gelir durumu nedir.daha önce pkk vs örgütlerle bağlantısı olmuş muvs bunları coğaltabiliriz
  kaç tane il var anket konusu ama ankete katılanların sayısı 1070 kişi yanılmıyosam bu rakam onları temsil eder mi
  örneklem hakkında fikrimiz yok
  cok uzattım afedersiniz ama böle bi anket üzerine yapacağımız yorumlar yüzde 80-90 yanlış olur diye düşünüyorum

Benzer Konular

 1. AP'den Türkiye'ye tokat gibi rapor!
  By tonton68 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-09-2011, 21:32
 2. Tokat gibi cevap !
  By Reflex. in forum Galatasaray
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-20-2010, 14:25
 3. Tokat - Tokat İli Hakkında - Tokat Tarihi - Turizmi - Resimleri
  By GönüL in forum Türkiyedeki Tatil Yöreleri
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 03-10-2009, 16:31
 4. Tokat Resimi-Tokat Resimleri-Tokat Fotoğrafları
  By DarkNess in forum Türkiye'den Resimler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 10-28-2008, 22:27
 5. Hürriyet'e tokat gibi belge
  By aysenazli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-06-2008, 18:38

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0